Red Dead Online umiera. Rockstar Games przedstawił smutną przyszłość trybu z RDR 2

Red Dead Online

Rockstar Games od bardzo dawna nie aktualizował Red Dead Online, co zostało zauważone przez tamtejszą społeczność. Postanowiła ona nawet zapowiedzieć pogrzeb trybu sieciowego Red Dead Redemption 2, który ma odbyć się 13 lipca. Graczom udało się zwrócić uwagę Rockstar Games, choć firma nie przyszła do nich z pozytywnymi informacjami.

Red Dead Online nie otrzyma już wielkiej, nowej zawartości

Red Dead Online – trailer

Na swojej oficjalnej stronie Rockstar Games w pierwszej kolejności podziękował społeczności Red Dead Online za angaż i nieustające wsparcie, a następnie poinformował, że w ostatnich latach zespół pracujący nad RDO był stopniowo przesuwany do dłubania nad GTA 6. Studio chce zaoferować najlepszą grę w historii, a nie będzie to możliwe, jeśli na pewnym etapie prac zabraknie ludzi. Ponadto głównym ogniwem napędzającym Rockstar Games jest GTA Online, które przez wersję GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S przeżywa drugą młodość.

Sprawdź także: Rangi w Valorant

Mimo tego, iż Red Dead Online nie otrzyma już ogromnej zawartości (misji fabularnych czy nowych trybów), to nad modułem multiplayer wciąż będzie czuwać mała ekipa. Zajmie się ona comiesięcznymi wydarzeniami, a także nowymi „misjami telegramowymi”. Więcej szczegółów nie podano, nie licząc tego, że owe questy będą pojawiać się systematycznie w tym roku. Dalsza przyszłość RDO jest natomiast nieznana.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z