Red Dead Redemption w szalenie drogim pakiecie! Cena zestawu naprawdę zwala z nóg

Red Dead Redemption 1 i 2

Dokładnie dzisiaj debiutuje nieco uwspółcześnione wydanie Red Dead Redemption, które powstało z myślą o Nintendo Switch oraz PS4 i PS5. Jeszcze przed tym wydarzeniem wielu graczy było zdumionych tym, że Rockstar jedynie za podbicie rozdzielczości i parę mniejszych oczekuje ponad 200 zł. Okazuje się, że to nie koniec, bo najnowszy pakiet dwóch gier z cyklu Red Dead Redemption wyceniony został na zawrotną wręcz kwotę.

Pakiet Red Dead Redemption oraz Red Dead Redemption 2 w absurdalnie wysokiej cenie

Przy okazji debiutu nowego wydania Red Dead Redemption Rockstar zdecydował się na dodanie Microsoft Store oraz PlayStation Store pakietów zawierających wszystkie gry spod tego szyldu, a więc dwie pierwsze odsłony, oraz Red Dead Redemption Undead Nightmare i Red Dead Online. Dla osób, które nie miały okazji ogrywać tych pozycji, jest to zapewne nie lada gratka, jednak jest jedno „ale”.

Chodzi mianowicie o cenę, która dla wielu osób jest absurdalnie wysoka. W przypadku sklepu Microsoftu za taki zestaw należy zapłacić 383,89 zł, a posiadacze PlayStation muszą sięgnąć jeszcze głębiej do kieszeni, bo tam Rockstar wycenił to na kwotę 429 zł. Posiadacze abonamentu PS Plus mogą do 1 września 2023 roku liczyć za to na zniżkę i nabyć kolekcję po „promocyjnej” cenie 287,43 zł.

Reakcja graczy była do przewidzenia i w sieci można natknąć się na komentarze, w których gracze krytykują Rockstar, zarzucając firmie „skok na kasę”.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup Red Dead Redemption

Oczywiście obie odsłony Red Dead Redemption to świetne gry, które dla fanów bardziej fabularnych doznań powinny stanowić swoisty must have. Mimo wszystko tak wywindowana cena może znacząco zniechęcić sporą część graczy do wydawania pieniędzy na ten pakiet. W końcu głównymi produktami jest najzwyklejszy port gry z 2010 oraz produkcja z 2018, którą często można dostać taniej dzięki różnym przecenom.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.