Porównanie Red Dead Redemption na Nintendo Switch i Xbox Series X. Gracze krytykują decyzje Rockstara

Red Dead Redemption porównanie Nintendo Switch Xbox Series X

Ostatnio Rockstar ogłosił, że na PlayStation 4 i Nintendo Switch pojawi się w tym miesiącu pierwszy Red Dead Redemption. Nie będzie to remaster ani remake, lecz ta sama gra, która debiutowała na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. W sieci pojawiają się natomiast pierwsze porównania między innymi z wersji na Nintendo Switch z Xboxem Series X.

W sieci pojawiają się porównania Red Dead Redemption w wersji na Nintendo Switch z wcześniejszymi wydaniami gry

Porównanie Red Dead Redemeption na Nintendo Switch i Xbox Series X

Rockstar przedstawił już, jak prezentuje się Red Dead Redemption na konsoli PlayStation 4, a także udostępnił krótki zwiastun pokazujący wersję gry na Nintendo Switch. To spowodowało, że w sieci pojawiły się porównania ukazujące różnice między nowymi edycjami gry a jej poprzednimi wydaniami. Jeden z materiałów przedstawia zestawienie wersji na Switch z wersją na Xbox Series X, ale pojawiają się także porównania z Xboxem 360.

Porównanie Red Dead Redemption na Nintendo Switch i Xbox 360

Warto jednak dodać, że zapowiedzi produkcji nie spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród graczy. Niektórzy z fanów produkcji Rockstara oczekiwali pełnego odświeżenia Red Dead Redemption lub natywnej wersji na PlayStation 5. Dodatkowo pojawiły się zarzuty dotyczące zbyt wysokich cen. Pod zwiastunem wersji na PS4 i Nintendo Switch możemy zauważyć na ten moment aż 83 tysiące łapek w dół (i 33 tysiące w górę), a gracze nie szczędzą słów krytyki.

Przypominamy, że port Red Dead Redemption na PS4 i Nintendo Switch nie będzie odświeżoną wersją gry – fani mogą liczyć jedynie na wyższą rozdzielczość oraz wsparcie dla technologii HDR, choć pełna lista zmian przygotowywanych przez twórców wciąż nie została przedstawiona. Wiemy także, że do gry zostanie dodanych kilka języków, w tym polski.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Tomb Raider

Kup Red Dead Redemption

Red Dead Redemption na PS4 i Switcha zadebiutuje na rynku już 17 sierpnia 2023 w wersji cyfrowej. Fizyczne wydanie ukaże się 13 października. Cena gry będzie wynosić 49,99 dolarów (około 200 złotych), co stanowi wyraźnie wyższą kwotę w porównaniu do oferty sklepu Microsoft, gdzie można ją nabyć za 29,99 dolarów lub za 99 złotych w przypadku polskiej wersji sklepu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.