Red Dead Redemption na PS4 i Nintendo Switch jest za drogie? Take-Two uważa, że cena jest „odpowiednia”

Red Dead Redemption

W poniedziałek zapowiedziano Red Dead Redemption w wersji na konsole PS4 i Nintendo Switch. Nieco później do sieci trafiły pierwsze porównania graficzne, a gracze wyrazili swoje niezadowolenie. Wiele osób liczyło bowiem na pełnoprawny remake przygód Johna Marstona lub natywną wersję na PS5. Krytykowana jest również wysoka cena. Na ostatni zarzut postanowił odpowiedzieć Strauss Zelnick, czyli szef firmy Take-Two.

Take-Two broni ceny Red Dead Redemption na PS4 i Nintendo Switch

Red Dead Redemption – zapowiedź wersji na PS4 i Nintendo Switch

Za Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch będzie trzeba bowiem zapłacić 49,99 dolarów, czyli nieco ponad 200 złotych. Wielu graczy uważa, że jest to zbyt wysoka cena za port kilkunastoletniej produkcji. Nic więc dziwnego, że redakcja IGN postanowiła poprosić o komentarz w tej sprawie szefa Take-Two.

Pytanie o cenę Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch padło podczas ostatniej konferencji dla inwestorów, w której udział wzięli również dziennikarze wspomnianego serwisu. IGN postanowiło dowiedzieć się, dlaczego Take-Two zdecydowało się wycenić wspomnianą produkcję w ten sposób, zwłaszcza że tytuł dostępny jest na Xbox Series X|S w ramach wstecznej kompatybilności.

Strauss Zelnick w odpowiedzi poinformował jedynie, że według Take-Two cena Red Dead Redemption na PlayStation 4 i Nintendo Switch jest „komercyjnie odpowiednia”. Wygląda więc na to, że wydawca jest przekonany, że produkcja i tak będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony graczy, mimo że obecnie użytkownicy nie szczędzą słów krytyki pod adresem ceny nowego wydania.

Zobacz też: Najlepsze telefony z dobrym aparatem

Kup Red Dead Redemption 2

Na koniec warto przypomnieć, że Red Dead Redemption zadebiutuje na PlayStation 4 i Nintendo Switch już 17 sierpnia 2023 roku. Tego dnia w sprzedaży pojawi się jednak jedynie wersja cyfrowa. Take-Two zapowiedziało także wydanie pudełkowe, które ukaże się 13 października 2023 roku. Gra dostępna będzie w polskiej wersji językowej (napisy).

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.