Redfall w ogniu krytyki ze strony graczy. Najnowszy gameplay nie zaskarbił sobie sympatii wielu osób

redfall

Do premiery Redfall pozostaje obecnie mniej niż miesiąc, a twórcy starają się ciągle podgrzewać atmosferę wokół swojego najnowszego dzieła. Pod koniec marca pojawiła się seria materiałów, w których dziennikarze chwalili tytuł m.in. za otwartość oraz całkiem ciekawy klimat.

Okazuje się jednak, że odczucia graczy są zgoła inne, bo najnowszy fragment gameplayu zebrał sporo niepochlebnych komentarzy od osób, które punktują wady nadchodzącego tytułu od Arkane Studios.

Najnowszy gameplay z Redfall pełen jest chaosu i monotonii

Redfall — fragment gameplayu w trybie kooperacji

Na oficjalnym kanale portalu IGN pojawił się materiał w którym kilkuosobowa drużyna mierzy się z jednym minibossem, który dostępny będzie w Redfall. Wideo nie trwa zbyt długo, lecz nie można oprzeć się wrażeniu, że starcie jest niezwykle chaotyczne, a osoby, które brały udział w rozgrywce, nie miały zbyt dużego doświadczenia z tą pozycją.

Niestety nieporadność testerów nie jest w tym materiale największą bolączką. W komentarzach pod materiałem na YouTube oraz w redditowym wątku pojawiło się sporo opinii, które krytycznie odnoszą się do całokształtu tej produkcji.

Redfall
Redfall

Najczęściej pojawiającym się zarzutem jest fakt, iż główny przeciwnik jest po prostu „gąbką na pociski”, a wpakowany w niego magazynek amunicji nie robi mu żadnej krzywdy.

Nienawidzę gąbki na pociski. Nienawidzę pasków zdrowia. Naprawdę starałem się być tym podekscytowany. Ustawienie wygląda 10/10, ale wszystko inne wygląda tak mało inspirująco.

Komentarz w wątku dotyczącym materiału w serwisie Reddit

Poza tym wypomniano także sztywne animacje, głupawe komentarze wypowiadane przez sterowane postaci oraz nudę i monotonię, bo — w opinii graczy — tytuł ten niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Wygląda na to, że gra pójdzie prosto do grobu obok Back 4 Blood.

Komentarz pod filmem na YouTube

Przeczytaj też: Najlepsze gry turowe

Niektórzy bardziej wścibscy gracze mówią wręcz o jakości „godnej Game Passa”, gdzie twórcy nie muszą tak naprawdę starać się dopieszczać Redfall, bo „i tak większość ludzi dostanie go za darmo”.

Czy Redfall faktycznie nie podbije serc graczy i będzie kolejną nudną produkcją? Tego dowiemy się już po premierze, która będzie mieć miejsce 2 maja 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S. Od samego początku pozycja ta dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.