Redfall będzie w pełni cross-platformową produkcją. Deweloperzy nie chcą dzielić graczy bawiących się w grze

Redfall

Redfall od pierwszych zapowiedzi jawił się jako niezwykle ciekawa pozycja, która wzbogaci portfolio gier dostępnych na Xboxach oraz PC. Jedną z ostatnich wiadomości na temat tej produkcji jest ta, że będzie ona wymagać stałego połączenia z internetem, nawet podczas rozgrywki jednoosobowej. Teraz zaś dowiedzieliśmy się, że twórcy zdecydowali się na całkiem przyjazne dla graczy rozwiązanie.

Redfall umożliwi wspólną rozgrywkę posiadaczom wersji na PC i Xbox Series X|S

Podczas sesji Q&A deweloperzy ze studia Arkane odpowiedzieli na szereg pytań zadawanych przez graczy. Jedną z poruszanych kwestii była ta dotycząca cross-platformowej rozgrywki pomiędzy graczami na konsolach Xbox oraz PC. Studio potwierdziło oficjalnie, że niezależnie od posiadanej wersji gry i platformy gracze będą bawić się na tych samych serwerach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jest to bez wątpienia bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy liczyli na zabawę ze swoimi znajomymi, którzy ogrywać będą Redfall na innych platformach niż oni.

Przeczytaj też: Gry na PSP

Poza tymi kwestiami studio odpowiedziało na pytania dotyczące m.in. dynamicznego skalowania poziomu trudności, które ma oferować faktycznie wymagającą zabawę, czy przedmiotów kosmetycznych, które będzie można zdobywać podczas rozgrywki.

Na koniec przypominamy, że Redfall zadebiutuje już 2 maja 2023 roku na PC i Xbox Series X|S. Tytuł ten od samego początku dostępny będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.