Komiczna sytuacja z pudełkami Redfall na Xbox Series X. Informację o 60 FPS w grze prostują… naklejki

Posiadaczy Xboxów Series X|S z pewnością rozsierdził fakt, że Redfall na sprzęcie Microsoftu będzie działał początkowo tylko w 30 klatkach na sekundę. Pudełkowe wydania gry na pierwszą z tych konsol naturalnie trzeba było wyprodukować i dostarczyć odpowiednio wcześniej. Problem w tym, że na odwrocie przynajmniej niektórych z nich umieszczono informację o 60 FPS, co zostało skorygowane za pomocą… naklejek.

Pudełkowe wydanie Redfall na Xbox Series X|S z naklejką informującą o 30 FPS w grze

Do informacji o dosyć komicznym sposobie na wyjaśnienie wzmianki o 60 FPS w pudełkowych wydaniach Redfall na Xbox Series X dotarł dziennikarz Jez Corden. Okazuje się bowiem, że na ich odwrocie umieszczono naklejkę ze sprostowaniem o działaniu gry wyłącznie w 30 FPS w momencie premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciężko stwierdzić, czy takie rozwiązanie dotknie pudełek sprzedawanych w większości krajów – lokalne wydania mogą się między sobą różnić, zwłaszcza jeżeli chodzi o tył okładki. Nie wiadomo też, czy zostało ono wprowadzone przez konkretnego sprzedawcę, czy też może był to pomysł wydawcy.

Zobacz też: Mody do Farming Simulator 2019

Tak czy inaczej, jest to dosyć niecodzienna sytuacja. Być może dopiero w okolicach ukończenia prac nad Redfall deweloperzy zauważyli, że gra ma problemy z 60 klatkami na Xboxach i nie było czasu, aby wycofać wyprodukowane już pudełka z obiegu. Mogło też dojść do zwykłego błędu w komunikacji pomiędzy nimi a Bethesdą, która jest wydawcą tytułu.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.