Redfall rozczaruje użytkowników Xboxów Series X|S. Gra na premierę będzie dostępna jedynie w 30 FPS

Redfall

Niezwykle wyczekiwana produkcja Arkane Studios zadebiutuje już w przyszłym miesiącu na Xboxach Series X|S oraz komputerach osobistych. Niestety użytkownicy konsol od Microsoftu nie będą mogli się cieszyć taką samą płynnością jak użytkownicy PC. Gra Redfall będzie bowiem dostępna tylko w jednym trybie graficznym.

Redfall zapewni zaledwie 30 FPS na Xboxach Series X|S w dniu premiery

Redfall is launching on Xbox consoles with Quality mode only:
Xbox Series X: 4K 30 FPS
Xbox Series S: 1440p 30 FPS
60 FPS Performance mode will be added via game update at a later date. pic.twitter.com/NLaGsMbwdW

— Redfall (@playRedfall) April 12, 2023

Redfall is launching on Xbox consoles with Quality mode only:
Xbox Series X: 4K 30 FPS
Xbox Series S: 1440p 30 FPS
60 FPS Performance mode will be added via game update at a later date. pic.twitter.com/NLaGsMbwdW

— Redfall (@playRedfall) April 12, 2023

Redfall zadebiutuje już 2 maja 2023 roku. Tymczasem okazało się, że użytkownicy konsol nie mogą liczyć na 60 FPS, które będą jednak dostępne na komputerach osobistych. W chwili premiery gra na Xboxa Series X zaoferuje rozdzielczość 4K oraz zaledwie 30 klatek na sekundę, natomiast Xbox Series S zapewni rozdzielczość 1440p oraz taką samą liczbę FPS-ów. Producent poinformował jednak, że tryb 60 FPS zostanie udostępniony w późniejszej aktualizacji.

Jest to niewątpliwie zaskoczenie, ponieważ Xbox Series X radzi sobie bardzo dobrze z produkcjami w nawet 120 FPS, jak chociażby w ostatnio testowanym Wiedźminie 3. Ogłoszenie nie spotkało się z pozytywnym odzewem. W komentarzach gracze nazywają tę informację „żartem na Prima Aprillis” oraz „wstydem”. Możemy przypuszczać, że Arkane Studio nie zdążyło z przygotowaniem dodatkowych trybów.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy wywiążą się ze swojej obietnicy i szybko dostarczą aktualizację wprowadzającą 60 FPS-ów na konsolach Xbox Series X|S. Możemy jednak śmiało założyć, że brak takiego trybu na premierę zaowocuje wieloma negatywnymi recenzjami graczy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.