Redfall rozczaruje użytkowników Xboxów Series X|S. Gra na premierę będzie dostępna jedynie w 30 FPS

Redfall

Niezwykle wyczekiwana produkcja Arkane Studios zadebiutuje już w przyszłym miesiącu na Xboxach Series X|S oraz komputerach osobistych. Niestety użytkownicy konsol od Microsoftu nie będą mogli się cieszyć taką samą płynnością jak użytkownicy PC. Gra Redfall będzie bowiem dostępna tylko w jednym trybie graficznym.

Redfall zapewni zaledwie 30 FPS na Xboxach Series X|S w dniu premiery

Redfall zadebiutuje już 2 maja 2023 roku. Tymczasem okazało się, że użytkownicy konsol nie mogą liczyć na 60 FPS, które będą jednak dostępne na komputerach osobistych. W chwili premiery gra na Xboxa Series X zaoferuje rozdzielczość 4K oraz zaledwie 30 klatek na sekundę, natomiast Xbox Series S zapewni rozdzielczość 1440p oraz taką samą liczbę FPS-ów. Producent poinformował jednak, że tryb 60 FPS zostanie udostępniony w późniejszej aktualizacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jest to niewątpliwie zaskoczenie, ponieważ Xbox Series X radzi sobie bardzo dobrze z produkcjami w nawet 120 FPS, jak chociażby w ostatnio testowanym Wiedźminie 3. Ogłoszenie nie spotkało się z pozytywnym odzewem. W komentarzach gracze nazywają tę informację „żartem na Prima Aprillis” oraz „wstydem”. Możemy przypuszczać, że Arkane Studio nie zdążyło z przygotowaniem dodatkowych trybów.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Pozostaje mieć nadzieję, że deweloperzy wywiążą się ze swojej obietnicy i szybko dostarczą aktualizację wprowadzającą 60 FPS-ów na konsolach Xbox Series X|S. Możemy jednak śmiało założyć, że brak takiego trybu na premierę zaowocuje wieloma negatywnymi recenzjami graczy.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.