Wiedźmin 3 z „najlepszą jak dotąd wydajnością”. Xbox Series X wypada lepiej niż PlayStation 5

Wiedźmin 3 Geralt

14 marca 2023 roku fani przygód Geralta otrzymali od CD Projekt RED kolejną aktualizację oznaczoną numerem 4.02, która poprawiła wydajność w Wiedźminie 3. Natomiast wczoraj Digital Foundry opublikowało film, na którym redaktorzy porównali działanie next-genowej wersji gry na PlayStation 5 oraz Xboxach Series X|S. Konsola Microsoftu radzi sobie lepiej od sprzętu Sony.

Aktualizacja 4.02 do Wiedźmina 3 znacznie zwiększa wydajność na konsolach

Film porównujący next-genową aktualizację na konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S

Aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która dostosowała produkcję do najnowszej generacji konsol, ukazała się 14 grudnia 2022 roku. Odświeżona przygoda Geralta zbierała pozytywne opinie, jednak po patchu 4.01 tytuł miał problem z utrzymaniem 60 klatek na sekundę na konsolach PS5 oraz Xbox Series X|S. „Redzi” po raz kolejny odpowiedzieli na problemy graczy i w połowie marca ukazała się aktualizacja 4.02, która poprawiła wydajność produkcji oraz jej stabilność.

Redaktorzy z Digital Foundry postanowili wziąć na tapet najnowszą łatkę w Wiedźminie 3. Porównali oni jakość, jaką oferuje gra na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S w porównaniu do poprzedniej aktualizacji. Z filmu, który opublikowali, możemy dowiedzieć się, że „jest to najlepsza jak dotąd wydajność” w produkcji CD Projekt RED.

Dobrą wiadomością dla posiadaczy konsoli PlayStation 5 może być fakt, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trzyma stabilne 60 klatek na sekundę przez niemal cały czas. Niestety w mieście Novigrad ilość FPS-ów spada do około 50.

Znacznie lepiej wypada tutaj porównanie sprzętu od Microsoftu — Xbox Series X trzyma stabilne 60 klatek nawet w wymagających lokacjach jak wspomniane miasto. Chociaż wydajność na obu urządzeniach jest rewelacyjna, to konsola od Amerykanów prezentuje się jeszcze lepiej niż konkurencja od Sony.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1500 zł

Tryb Ray Tracingu nadal pozostaje do poprawy dla deweloperów z CD Projekt RED, bo tutaj obie konsole wciąż utrzymują zaledwie 30 FPS. Dlatego też na pewno możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji, chociaż i tak next-genowy Wiedźmin 3: Dziki Gon prezentuje się rewelacyjnie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.