Remedy komentuje doniesienia o konflikcie z wydawcą GTA. Prace nad Max Payne Remake nie są zagrożone

Logo Remedy Entertainment Rockstar Games

Przedwczoraj informowaliśmy o trwającym sporze między twórcami Alan Wake 2 a Take-Two. Przyczyną konfliktu były zastrzeżenia zgłoszone wobec nowego znaku graficznego Remedy Entertainment, który okazał się „zbyt podobny” do loga Rockstar Games. Sytuacja została skomentowana przez deweloperów.

Remedy uspokaja graczy. Spór z Take-Two przeszedł do historii

W oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu VCG Remedy deklaruje, iż opisywany w mediach konflikt zakończył się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Zgodnie z przypuszczeniami, Take-Two nie podjęło żadnych dodatkowych kroków prawnych, a kwestie sporne rozwiązano polubownie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie ma o czym mówić. To była zwyczajna dyskusja między naszymi zespołami i została polubownie rozwiązana w całości pod koniec ubiegłego roku. Niestety, z uwagi na przerwę świąteczną proces trwał dłużej, niż zakładaliśmy. Złożony wniosek [przez wydawcę GTA – dop. red.] był jedynie formalnością, a Remedy i Take-Two nadal współpracują ze sobą.

Remedy Entertainment

Informacja o kontynuowaniu współpracy jest istotna, gdyż rozwiewa wątpliwości co do statusu odświeżonej wersji przygód Maxa Payne’a, której wydawcą jest Rockstar. Remake kultowej gry został oficjalnie zapowiedziany w czerwcu 2022 r.

Warto dodać, że ostatnim czasie fani serii postanowili na własną rękę upiększyć wiekowy tytuł. W tym celu wykorzystali narzędzia RTX Remix udostępnione przez NVIDIĘ. Modyfikacja ulepszyła tekstury, system oświetlenia oraz wprowadziła obsługę Path Tracingu.

Źródło: Video Games Chronicle

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.