Premiera Replaced opóźniona. Gra wciąż trafi do Xbox Game Pass pierwszego dnia

Replaced

Mimo że dokładna data premiery Replaced nie była znana, to twórcy zobowiązali się wydać swoją produkcję jeszcze w 2022 roku. Niestety dowiedzieliśmy się, że studio z bólem serca zdecydowało się opóźnić debiut swojego tytułu. Powodem takiego stanu rzeczy jest trwająca wojna na Ukrainie, która wcześniej doprowadziła też do opóźnienia premiery STALKER 2, choć co prawda GSC Game World zdołało już wznowić prace nad swoją produkcją.

REKLAMA

Kiedy premiera Replaced? Studio informuje o przesunięciu

Ş̸̯̅̇͌̈̚ô̴̡̬̣͚̮͜ŗ̶̳̯̹͖̣̆͑r̴̢̖̲͎̙̬̹̓̆̓̾̂̈́̊̕y̶̡̡̫͔̩̲̩͉̌̈́̊ pic.twitter.com/KgY852bBna

— REPLACED (@REPLACEDGame) May 25, 2022

Ş̸̯̅̇͌̈̚ô̴̡̬̣͚̮͜ŗ̶̳̯̹͖̣̆͑r̴̢̖̲͎̙̬̹̓̆̓̾̂̈́̊̕y̶̡̡̫͔̩̲̩͉̌̈́̊ pic.twitter.com/KgY852bBna

— REPLACED (@REPLACEDGame) May 25, 2022

Zespół Sad Cat Studios poinformował za pośrednictwem Twittera, że premiera Replaced została przesunięta na bliżej nieokreśloną datę w 2023 roku (od pierwszego dnia tytuł będzie też dostępny w bibliotece Xbox Game Pass). Studio składa się z Białorusinów i Ukraińców, a trwająca na Ukrainie wojna mocno wpłynęła na rozwój gry z uwagi na fakt, że większość pracowników pochodzi z regionów pośrednio lub bezpośrednio dotkniętych wywołanym przez Rosję konfliktem.

Obecnie priorytetem studia Sad Cat jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz ich rodzinom. Część zespołu przeniosła się już w bezpieczniejsze miejsce, ale prace nad Replaced dopiero niedawno zostały wznowione. Co to dużo mówić — decyzja zespołu jest jak najbardziej zrozumiała i nie ma się czemu dziwić.

Przeczytaj też: Xbox Game Pass Ultimate w promocji — 50 zł za 3 miesiące

Replaced to platformówka 2,5D, w której przyjdzie nam zwiedzać retrofuturystyczną Amerykę z lat 80. XX wieku. Podczas zabawy wcielimy się w postać AI uwięzionej w ludzkim ciele. Na swojej drodze napotkamy masę przeciwników, ale też poznamy wiele tajemnic niezwykle mrocznego Phoenix City.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!