Aktorka z Resident Evil 4 Remake odpowiada na hejt. Gwiazda chce zakończyć „seksualizację Azjatek”

Resident Evil 4 Remake Ada Wong

Aktorka użyczająca głosu Adzie Wong w Resident Evil 4 Remake musiała ostatnio zmierzyć się z hejtem. Gracze zarzucali jej, że „zniszczyła remake” oraz że jest to „najgorszy występ głosowy”. Lily Gao wydała jednak oświadczenie, w którym odniosła się do komentarzy, które otrzymała.

Lily Gao z Resident Evil 4 Remake wydała oświadczenie w sprawie hejtu, który na nią spadł

Resident Evil 4 Remake od swojej premiery cieszy się ogromną popularnością, a ostatnio ukazał się dodatek The Mercenaries. Capcom zbiera bardzo pozytywne recenzje swojego najnowszego dzieła. Jednak pomimo tego, występ Lily Gao spotkał się z bardzo negatywnym odzewem, przez co kobieta musiała wyłączyć komentarze na Instagramie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktorka postanowiła podzielić się oświadczeniem, które dodała za pośrednictwem Instagrama. W wiadomość dla swoich fanów oraz graczy przekazała, że jest wdzięczna oraz dumna, że Capcom zdecydował się na „prawdziwą reprezentację” w grze. Lily Gao jest bowiem pierwszą Azjatką, która użyczyła głosu Adzie Wong.

Zdaniem Lily Gao krytyka, jaka na nią spadła jest spowodowana seksizmem oraz rasizmem. Zdaniem aktorki najwyższy czas skończyć ze stereotypami oraz seksualizacją Azjatek.

Bycie pierwszą aktorką azjatyckiego pochodzenia, która wciela się w postać Ady w grach wideo Resident Evil, to dla mnie zaszczyt, za który będę wiecznie wdzięczna naszemu producentowi i reżyserowi, że podjęli decyzję o autentycznej reprezentacji. Niestety, wraz z premierą gry pojawiło się uczucie „ja tutaj nie pasuję”, które jest mi bardzo dobrze znane. Choć krytyka jest oczekiwana, to nie jest to pierwszy raz, gdy aktorzy o kolorze skóry muszą zmagać się z rasistowskimi i seksistowskimi atakami po prostu za to, że biorą udział w projekcie. Nieautentyczne obsadzanie ról tylko pogłębia niezdrowy wizerunek społeczności, którą chcemy odzwierciedlić. Czas zakończyć korzystanie tylko z seksualizacji, erotyzacji i tajemniczości wizerunku azjatyckiej kobiety i stworzyć przestrzeń do uhonorowania każdej kobiety z Azji. Moja Ada jest osobą, która przetrwała. Jest życzliwa, sprawiedliwa, inteligentna i zabawna. Jest nieprzewidywalna, odporna i absolutnie nie jest stereotypem.

Lily Gao

Zobacz też: Najlepsze lekkie laptopy

Nie da się ukryć, że słowa kobiety są dość dosadne i widać, że cała ta sytuacja związana z hejtem mocno na nią wpłynęła. A Wy co sądzicie o oświadczeniu Ady Wong z Resident Evil 4 Remake? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.