Pierwsze recenzje Resident Evil 4 Remake. Niemal idealne odświeżenie kultowego horroru

Resident Evil 4 Remake

Fani mocnych wrażeń z niecierpliwością wyczekują 24 marca, wtedy wówczas oficjalną premierę będzie miała pełna wersja Resident Evil 4 Remake. Już teraz wszyscy zainteresowani mogą testować wersję demo, która dorobiła się już pierwszych modyfikacji. Dzisiaj zaś spadło embargo na recenzje tego tytułu i okazuje się, że Capcom dostarczy naprawdę bardzo dobrą produkcję.

Pierwsze recenzje Resident Evil 4 Remake

resident-evil-4-remake
Resident Evil 4 Remake

Recenzenci niemal zgodnie podkreślają, że szereg zmian, które pojawiły się Resident Evil 4 Remake „tchnęły życie” w historię opowiedzianą pierwotnie przez wydanie z 2005 roku. Doceniona została nie tylko uwspółcześniona grafika, ale także szereg nowych funkcji, które znacząco ulepszyły rozgrywkę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Krytycy podkreślają także pewną zmianę w kwestii wykreowanego świata, który teraz jest nieco bardziej „sensowny”, a główny bohater — Leon S. Kennedy — zyskał nieco głębi, stając się przez to bardziej autentycznym. Produkcja dzięki wielu usprawnieniom zyskała na klimacie, a wielu recenzentów podkreśla, że dzięki temu stała się jeszcze bardziej angażująca.

Przykładowe recenzje Resident Evil 4 Remake

 • GameSpot 100/100
 • Push Square – 100/100
 • IGN – 10/10
 • VG247 100/100
 • Giant Bomb – 10/10
 • Game Informer – 9,5/10
 • PlayStation Universe – 95/100
 • GamesRadar+ – 4,5/5
 • PC Games 90/100
 • Metro GameCentral 9/10
 • Wccftech – 85/100

Jako wady zaliczono między innymi niemożliwość poruszania się i strzelania, co według niektórych godzi w tempo zabawy, które wówczas drastycznie spada. Poza tym krytycy zauważyli pewne przestarzałe rozwiązania gameplayowe, które nie do końca mają rację bytu w obecnych czasach. Dobry, tego przykładem jest sposób poruszania się Leona, który może chodzić bardzo powoli, lub biegać niczym „szarżujący byk”.

Przeczytaj też: Słuchawki do komputera — najlepsze modele

Na moment pisania tego newsa Resident Evil 4 Remake zebrało w serwisie Metacritic imponującą ocenę na poziomie 93 punktów, na portalu Opencritic zaś produkcja uzyskała ten sam rezultat, a aż 96% recenzentów rekomenduje jej zakup. Jak więc widać Capcom dał radę i dostarczył kolejny udane remake, który powinien zachwycić oczekujących graczy.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.