Demo Resident Evil 4 Remake doczekało się pierwszych modów. Banan zamiast broni, tryb VR i nie tylko

Resident Evil 4 remake

Udostępnione w zeszłym tygodniu demo Resident Evil 4 Remake przyciągnęło sporą liczbę graczy, co ostatecznie przełożyło się na znaczący wzrost sprzedaży preorderów. Biorąc pod uwagę, że wspomniana wersja demonstracyjna trafiła także na PC, kwestią czasu było pojawienie się pierwszych modyfikacji do tej produkcji. Niektóre z nich są naprawdę warte uwagi.

Pierwsze modyfikacje do wersji demo Resident Evil 4 Remake

Bez wątpienia najciekawszą modyfikacją do Resident Evil 4 Remake, która pojawiła się w ostatnim czasie, to ta dodająca tryb VR, który pozwala jeszcze bardziej wczuć się w klimat horroru. Mankamentem tego rozwiązania jest fakt, iż poczynania Leona Kennedy’ego nadal obserwowane są z perspektywy trzecioosobowej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poza tym nie brakło bardziej zabawnych modów jak chociażby ten podmieniający pistolet oraz nóż wojskowy na… banana, oraz łyżkę. Gracze, którzy nie do końca odpowiada wygląd głównego bohatera, mogą także ściągnąć modyfikację, która nakłada na głowę Leona worek Dr. Salvador.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PSP

Oczywiście nie są to jedyne (i zapewne nie ostatnie) „fanowskie poprawki” jakich doczekało się demo Resident Evil 4, a pełny ich przegląd dostępny jest na stronie Nexus Mods.

Na koniec przypominamy, że pełna wersja Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca 2023 roku na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.