Resident Evil 4 Remake bez polonizacji. Rosjanie dostaną dubbing, a Polacy nawet napisów

Resident Evil 4 Remake Leon

Dziś w nocy podczas transmisji Resident Evil Showcase firma Capcom zaprezentowała gameplay z Resident Evil 4 Remake. Produkcja doczekała się również własnej karty produktu na platformie Steam, gdzie udostępniono informacje o planowanych lokalizacjach. Niestety okazuje się, że odświeżona wersja hitu z 2005 roku pójdzie w ślady Resident Evil Village.

REKLAMA

Resident Evil 4 Remake idzie w ślady Resident Evil Village. Capcom nie zapewni polskiej wersji językowej

Resident Evil 4 Remake – zwiastun

Zgodnie z informacjami przekazanymi na platformie Valve, Resident Evil 4 Remake nie doczeka się polskiej wersji językowej. Rodzimi fani serii – podobnie jak w przypadku wspomnianego Resident Evil Village – nie mogą liczyć nawet na napisy. Odświeżona wersja hitu z 2005 roku doczeka się łącznie wsparcia dla 13 języków. Co ciekawe, Capcom zamierza zadbać m.in. o miłośników Resident Evil z Rosji.

Resident Evil 4 Remake otrzyma bowiem pełną rosyjską lokalizację. Gracze ze wspomnianego kraju mogą więc liczyć nie tylko na napisy w swoim ojczystym języku, ale także na dubbing. Użytkownicy komputerów osobistych z Polski z czasem z pewnością będą mogli skorzystać z fanowskich tłumaczeń. Posiadacze konsol zmuszeni będą natomiast grać po angielsku.

Zobacz też: Procesor do gier – najlepsze modele

Resident Evil 4 Remake zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Premiera 24 marca 2023 roku. Fanów oryginału z pewnością ucieszy wiadomość o Edycji Kolekcjonerskiej, w której znajdzie się figurka Leona S. Kennedy’ego – głównego bohatera gry.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!