Resident Evil 4 Remake — porównania wskazują jasno, że idzie nowe, lepsze i piękniejsze

Resident Evil 4 remake

Końcówka marca dla fanów horrorowych doświadczeń będzie stać zapewne pod znakiem zbliżającej się wielkimi krokami premiery Resident Evil 4 Remake. W ostatnim czasie Capcom dosyć chętnie dzielił się informacjami na temat swojego dzieła, dzięki czemu dowiedzieliśmy się w grze pojawi się kilka ciekawych opcji jak chociażby tryb „Nowa Gra+”. Teraz dzięki najnowszemu porównaniu jesteśmy w stanie bliżej przyjrzeć się zmianie jaką przeszedł ten tytuł względem pierwotnego wydania.

Porównanie graficzne Resident Evil 4 Remake z oryginałem wydanym w 2005 roku

Porównanie wersji Resident Evil 4 na kanale ElAnalistaDeBits

Na kanale ElAnalistaDeBits pojawił się materiał porównujący oryginale wydanie Resident Evil 4 z 2005 roku z nadchodzącym remakiem. Różnice są oczywiście widoczne gołym okiem, bo studio poprawiło niemal każdy aspekt oprawy audiowizualnej. Postacie są mniej „kanciaste”, a tekstury otoczenia są w znacznie większej rozdzielczości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmiany dostrzegalne są także podczas przerywników filmowych, gdzie dobrym przykładem jest scena spotkania z Ramonem Salazrem, która przedstawiona została w poważniejszych klimatach, zyskując dodatkowo bardziej kinowy charakter.

Resident Evil 4 Remake — porównanie przerywników filmowych z oryginałem

Materiał również obrazuje nowości, które pojawią się w Resident Evil 4 Remake. Doskonałym tego przykładem jest chociażby zamek Salazara, który wzbogacił się o nowe lokacje. Dzięki tym zmianom całość stała się znacznie mroczniejsza i klimatyczna.

Przeczytaj też: Tablet do rysowania — najlepsze modele

Oczywiście nie są to jedyne zmiany, jakich możemy spodziewać się po Resident Evil 4 Remake. Pełen potencjał odświeżonego wydania poznamy już 24 marca 2023 roku. Produkcja ta pojawi się na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S. Właściciele pecetów mogą także zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, które wbrew pozorom wcale nie są tak wysokie, jak można się było tego spodziewać.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.