Resident Evil 4 Remake otrzyma kilka ciekawych opcji. W grze pojawi się między innymi tryb Nowa Gra +

Resident Evil 4 Remake Leon

Premiera Resident Evil 4 Remake zbliża się wielkimi krokami, a oczekujący na ten debiut gracze zacierają ręce odświeżoną wersję tego kultowego horroru. Twórcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i wiedzą także, jaki obowiązek spoczywa na ich barkach, dlatego też dość chętnie dzielą się kolejnymi efektami ich prac, jak chociażby opublikowany ostatnio fragment gameplayu.

REKLAMA

Najnowszy materiał udostępniony przez Game Informer ujawnia, że w grze pojawi się wiele naprawdę interesujących funkcji i możliwości.

Resident Evil 4 Remake doczeka się kilku istotnych zmian, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę

Wywiad z Yoshiakim Hirabayashim i Yasuhiro Ampo na temat Resident Evil 4

W wywiadzie udział wzięli Yoshiaki Hirabayashi i Yasuhiro Ampo, czyli odpowiednio producent i reżyser Resident Evil 4 Remake. Podczas sesji krótkich pytań i odpowiedzi zdradzili oni, że produkcja już na premierę otrzyma tryb fotograficzny oraz system „Nowa Gra +”. Szczególnie interesująca jest ta druga opcja, która umożliwia nam ponowne odbycie przygody przy zachowaniu ekwipunku oraz nabytych umiejętności.

Resident Evil 4 Remake oferować będzie także „wiele schematów sterowania”, które mają być zbliżone do tego, co znane jest z poprzednich projektów Capcomu.

Co więcej, deweloperzy zdecydowali się na pewną rozbudowę wioski, która oferować będzie nieco większe pole do zwiedzania i odkrywania jej zakamarków. Przebudowana została także sekwencja związana z wyspą, lecz mimo wszystko nie będzie ona różnić się rozmiarem w porównaniu do oryginału.

Przeczytaj też: Najlepsze gry metroidvania

Opisane zmiany zapowiadają naprawdę ciekawe doświadczenie, a biorąc pod uwagę materiały opublikowane do tej pory, zdaje się, że będziemy mieli do czynienia z czymś, co zostało przygotowane z myślą o nawet najmniejszych detalach. Ostateczny efekt działań Capcomu poznamy już 24 marca 2023 roku. Na koniec jeszcze przypominamy, że Resident Evil 4 Remake pojawi się na PC, PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!