Wymagania sprzętowe Resident Evil 4 Remake ujawnione. Zagramy nawet na nieco starszych sprzętach

Resident Evil 4 Remake

Capcom bardzo długo zwlekał z ujawnieniem wymagań sprzętowych potrzebnych do uruchomienia Resident Evil 4 Remake. Ku uciesze wielu oczekujących pecetowców firma postanowiła odkryć wreszcie karty, prezentując minimalną oraz rekomendowaną specyfikację. Okazuje się, że gra nie będzie wymagać przesadnie potężnych maszyn, aby cieszyć się rozgrywką w komfortowych warunkach.

Capcom ujawnia wymagania sprzętowe Resident Evil 4 Remake

Resident Evill 4 Remake screen 10
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake nie będzie wymagać horrendalnie wysokich wymagań. Aby cieszyć się rozgrywką w rozdzielczości 1080p i 60 kl./s potrzeba będzie 16 GB pamięci RAM oraz karty graficznej Nvidia Geforce GTX 1070 lub Radeon RX 5700.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Produkcja będzie oczywiście oferować wsparcie dla Ray Tracingu i tutaj ważną adnotacją jest to, że do tego oczywiście potrzebna będzie karta graficzna z rodziny RTX 20xx lub 30xx, ewentualnie jakaś karta z serii Radeon jak chociażby ta z dopiskiem 6700 XT.

Resident Evil 4 Remake — minimalne wymagania sprzętowe

  • System: Windows 10 (64 bit) lub Windows 11 (64 bit)
  • Procesor: AMD Ryzen 3 1200 lub Intel Core i5-7500
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX560 (4 GB VRAM) lub Nvidia GeForce GTX 1050 Ti (4 GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 8 GB

Resident Evil 4 Remake — rekomendowane wymagania sprzętowe

  • System: Windows 10 (64 bit) lub Windows 11 (64 bit)
  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 lub Intel Core i7-8700
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 lub Nvidia GeForce GTX 1070
  • Pamięć RAM: 16 GB

Niestety, na moment pisania tego newsa Capcom nie ujawnił dokładnie, ile Resident Evil 4 Remake zajmie miejsca na dyskach. Zapewne firma na krótko przed premierą ujawni informację na temat ogólnej wagi produkcji.

Przeczytaj też: Gry metroidvania

Poza „blaszakami” Resident Evil 4 Remake zadebiutuje także na PS4, PS5 oraz Xbox Series X|S już 24 marca 2023 roku. Osoby niecierpliwie wyczekujące odświeżonego wydania tego kultowego horroru mogą zerknąć na 12-minutowy fragment gameplayu z piątego rozdziału gry. Warto też na koniec wspomnieć, że ostatnio Capcom potwierdził, że w produkcji od samego początku dostępny będzie tryb „Nowa Gra Plus”.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.