Resident Evil 4 Remake w starciu z oryginałem! Wideo pokazuje kultowe sceny w zupełnie nowej odsłonie

Resident Evil 4 Remake Leon

W zeszłym tygodniu Capcom opublikował nowe materiały z Resident Evil 4 Remake. Dzięki udostępnionym fragmentom rozgrywki zainteresowani mogli sprawdzić, jak odświeżona wersja hitu z 2005 roku radzi sobie w akcji. Tymczasem redakcja IGN przygotowała wideo, w którym dokładnie porównano nadchodzący remake z wydanym ponad 17 lat temu oryginałem. Zmiany – jak można się domyślać – widoczne są gołym okiem.

Resident Evil 4 Remake na porównaniu z pierwowzorem z 2005 roku

Resident Evil 4 Remake – porównanie z oryginałem

Różnice zauważyć można przede wszystkim w projektach lokacji, które są nie tylko dużo bardziej szczegółowe, ale też nieco mroczniejsze. Do dzisiejszych standardów dostosowano również modele poszczególnych postaci i mowa tutaj zarówno o istotnych dla fabuły bohaterach, jak i mieszkańcach tajemniczej wioski, z którymi musi radzić sobie Leon.

Powyższe wideo pokazuje także, jak – względem oryginału – będą prezentować się sekwencje QTE w Resident Evil 4 Remake. Materiał przygotowany przez redakcję IGN pozwala również sprawdzić, jak na tle pierwowzoru wyglądają ciosy kończące, które Leon może stosować na oszołomionych oponentach.

Zobacz też: Laptop do gier do 3000 zł

Resident Evil 4 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Zgodnie z zapowiedziami gra zadebiutuje na wymienionych platformach 24 marca 2023 roku. Capcom potwierdził także, że odświeżona wersja hitu z 2005 roku nie doczeka się polskiej wersji językowej.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.