Cztery ostatnie gry z serii Resident Evil trafią na Nintendo Switch

Resident Evil Village Dimitrescu

Podczas dzisiejszego pokazu Nintendo Direct można było przyjrzeć się bliżej takim produkcjom jak chociażby The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, czy Bayonetta 3, które w przyszłości trafią na rynek. Poza tym w trakcie tego eventu pojawiła się także dość ciekawa zapowiedź dotycząca popularnej serii Resident Evil, której kolejne odsłony zmierzają na Nintendo Switch.

REKLAMA

Cztery ostatnie odsłony Resident Evil mają się pojawić na Nintendo Switch jeszcze przed końcem 2022 roku

Zapowiedź wydania Resident Evil Cloud Series na Nintendo Switch

Capcom ogłosił, że cztery ostatnie gry z serii Resident Evil, czyli Resident Evil Village, Resident Evil 7 Biohazard, Resident Evil 3 (remake z 2020 roku) oraz Resident Evil 2 (remake z 2019 roku) pojawią się na Nintendo Switch jeszcze w tym roku. Wszystkie te produkcje nie będą uruchamiane z poziomu konsoli, a przesyłane strumieniowo z chmury, więc będą wymagać stałego połączenia z internetem. Wszyscy posiadacze Nintendo Switch ciekawi jak prezentuje się streaming gier na sprzęcie „czerwonych”, mogą skorzystać z wersji demonstracyjnej RE Village, która dostępna jest w oficjalnym sklepie Nintendo.

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Na pierwszy ogień pójdzie Resident Evil Village, które pojawi się na konsolach Nintendo Switch 28 października 2022 roku. Niewiele później, bo 2 grudnia wyjdzie dedykowane DLC zatytułowane Winters’ Expansion. Dokładne daty premier pozostałych odsłon są na ten moment nieznane.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!