Seria Resident Evil nadal sprzedaje się świetnie! Capcom podaje najnowsze dane

Resident Evil 4 Remake Leon

Popularność Resident Evil raczej nikogo nie dziwi. Z najnowszych danych Capcomu wynika, że sprzedaż poszczególnych – nawet kilku letnich odsłon – nadal rośnie. Dobre wyniki notują bowiem zarówno Village, jak i nawet siódma część serii.

Najnowsze dane sprzedażowe serii Resident Evil

Zwiastun Resident Evil Village

O najnowszych wynikach sprzedażowych Capcomu poinformował Gamingbolt. Wynika z nich, że Resident Evil nadal znajduje wielu nabywców.

Ostatnie dane wskazują bowiem, że Resident Evil Village został już kupiony przez 8,7 miliona graczy. To wzrost o około 400 000 w porównaniu z zeszłym kwartałem.

Dalej wcale nie jest gorzej. Resident Evil 7 sprzedał się w 12,7 miliona sztuk (więcej o 300 000), a Resident Evil 2 sprawdziło 13,1 miliona osób.

Jeżeli chodzi o Resident Evil 3, tutaj jest trochę gorzej, ale nadal można mówić o ogromnym sukcesie. Tę grę kupiło 8 milionów fanów.

W kwestii najnowszej odsłony serii – Resident Evil 4 – wygląda na to, że ta cały czas się rozkręca. Teraz jej licznik sprzedanych kopii wynosi już 5,45 sztuk.

Zobacz też: Najlepsze gry na nudę

Tak więc wszystko jest po staremu. Seria popularnych horrorów pozostaje na topie, a Capcom zapewne już myśli nad jej dalszym rozwojem, na co wskazują ostatnie plotki na temat Resident Evil 9.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.