Nadchodzący dodatek do Resident Evil Village mógł mieć zupełnie innego bohatera

Resident Evil Village Chris Redfield

Za nieco ponad miesiąc Resident Evil Village doczeka się fabularnego dodatku zatytułowanego Shadows of Rose. W nadchodzącym rozszerzeniu gracze wcielą się w Rose Winters, czyli córkę Ethana Wintersa. Okazuje się jednak, że wspomniane DLC mogło mieć zupełnie innego bohatera, o czym poinformował jeden z deweloperów.

REKLAMA

Chris Redfield mógł zostać protagonistą fabularnego DLC do Resident Evil Village

Resident Evil Village – Shadows of Rose gameplay

Kento Kinoshita, reżyser dodatku Shadows of Rose, udzielił wywiadu redakcji Inside Games (za GamesRadar+). W trakcie rozmowy deweloper ujawnił, że podczas prac nad wspomnianym rozszerzeniem zespół miał „pewne pomysły”, które zakładały, że bohaterem DLC będzie Chris Redfield. Twórcy ostatecznie postanowili jednak przedstawić graczom historię Rose Winters.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Capcom dodatek Shadows of Rose zakończy historię rodziny Wintersów. Deweloperzy poinformowali również, że przejście DLC powinno zająć graczom około 4 godziny. Będzie to więc najdłuższe rozszerzenie w historii serii gier Resident Evil.

Zobacz też: Celowniki pro graczy Valorant

Dodatek Shadows of Rose jest częścią paczki nazwanej „Winter’s Expansion”, dzięki której gracze otrzymają nie tylko wspomniane rozszerzenie, ale także nową zawartość do trybu Mercenaries oraz możliwość ukończenia Resident Evil Village w trybie TPP. Całość zadebiutuje 28 października. Tego samego dnia do sprzedaży trafi również Resident Evil: Village Gold Edition, czyli specjalna edycja gry zawierająca wszystkie nadchodzące nowości.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!