Roblox szturmem zdobywa PS4 i PS5! Gra zalicza świetną premierę na sprzętach Sony

Roblox na PS4 i PS5

Roblox — bez względu na własne sympatie i antypatie — to swoisty fenomen nie tylko wśród najmłodszych, ale też starszych graczy. Wiele osób zastanawiało się, jak będzie wyglądać premiera tej produkcja na PlayStation, gdzie do tej pory na próżno było szukać tej pozycji. Okazuje się, że rezultaty mogą niektórych wprawić w niemałe osłupienie.

Roblox na PS4 i PS5 zaliczył niezwykle mocny start i od razu znalazł się na podium

Według Matta Piscatella z NPD Roblox zaliczył niesamowicie mocną premierę na konsolach PS4 i PS5. O skali sukcesu świadczyć może fakt, iż mowa o grze, która znalazła się na trzecim miejscu wśród najchętniej wybieranych gier minionego tygodnia.

Okazuje się więc, że Roblox wyprzedził m.in. EA Sports FC 24, a musiał ustąpić pola jedynie Call of Duty Modern Warfare 2 i Fortnite. Jest to więc rewelacyjny rezultat, które może zadowalać nie tylko twórców gry, ale także samo Sony.

W końcu obie korporacje od dłuższego czasu w pocie czoła starały się dostosować grę do standardów platformy PlayStation. Chodziło przede wszystkim o przestrzeganie standardów dostarczania treści dla najmłodszych graczy.

Przeczytaj też: Gry podobne do Genshin Impact

Na razie nie wiadomo, jak trend ten będzie prezentować się w dłuższej perspektywie, choć można zakładać, że liczba graczy Roblox na PS4 i PS5 nie spadnie drastycznie. Może to też przysporzyć konsolom od Sony dodatkowej popularności, bo dla wielu potencjalnie nowych klientów, obecność akurat tej pozycji może okazać się niezwykle istotna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.