„Co za pier@#!%ni idioci”! Nawet przyjaciele hejtują twórców Redfall

Redfall

O premierze Redfall powiedziano wiele, a ostatnio dowiedzieliśmy się, że produkcja Arkane Studios trafiła do rankingu najgorszych gier na Steamie. Już dwa dni po premierze jedna z twórczyń wspomnianego FPS-a – Sadie Boyd — napisała na Twitterze, z jakim hejtem się spotykała. Kobieta przyznała, że ostatnie dni nie były dla niej ani trochę łatwe.

Fala hejtu wylała się na twórców z Arkane Studios po premierze Redfall

Ostatnie dni na pewno nie były łatwe dla producentów Redfall. FPS o wampirach zbiera bardzo negatywne opinie na obu platformach. Deweloperzy starają się naprawiać problemy i ostatnio udostępnili pierwszą aktualizację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasem starsza artystka 2D od 7 lat związana z Arkane Studios — Sadie Boyd — postanowiła odnieść się do hejtu, jaki wylał się nie tylko na samą produkcję, ale także na twórców i na nią. W emocjonalnym tweecie artystka poinformowała, że spotkała się z negatywnymi komentarzami, które szydzą z niej oraz jej współpracowników:

„Nie spodziewałam się, że moi koledzy i przyjaciele będą otwarcie szydzić i cieszyć się z kiepskiego startu Redfall. Cieszenie się z porażki, bez względu na to, jaka jest Twoja prywatna opinia co do firmy, jest po prostu podłe. Czuję się smutna i zawiedziona. Staram się myśleć pozytywnie, naprawdę. Ale jestem tylko człowiekiem i mam uczucia. Patrząc na ludzi, których podziwiałam, a teraz piszą rzeczy jak „zasłużyli na to”, „co za pier@#!%ni idioci”, „teraz ich CV jest skażone”, zaczynam się martwić”.

Sadie Boyd

Krytyka gry samej w sobie jest jak najbardziej zrozumiała, jednak zaskakiwać może fakt, że niewybredne komentarze pochodzą także od przyjaciół czy znajomych twórczyni. Można jednak uznać, że mimo iż exclusive Microsoftu nie zadowolił graczy, tak słowa krytyki, z jakim spotykają się twórcy, są bardzo ostre.

Zobacz też: Najlepsze słuchawki gamingowe

Co myślicie o takich komentarzach w stosunku do deweloperów z Arkane Studios? Zasłużyli, czy jednak jest to przesada? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.