Redfall to najgorzej oceniana gra AAA na Steamie w historii! Exclusive Microsoftu w niechlubnym rankingu

Redfall

O najnowszej produkcji od Arkane Studios powiedziano już naprawdę sporo. Od premiery, która nastąpiła 2 maja 2023 roku, tytuł zbiera w większości negatywne recenzje od użytkowników Xboxów oraz PC. Redfall ma tak złe opinie, że trafił do niechlubnego rankingu Steam 250, który prezentuje 100 najsłabiej ocenianych gier w historii.

Redfall zawodzi graczy i znalazł się w rankingu 100 najgorzej ocenianych gier na Steamie

Redfall zwiastun

Redfall nie miał dobrej passy nawet przed wydaniem. Na sam początek na graczy gruchnęła wiadomość, że gra nie będzie oferowała rozgrywki w 60 FPS, co doprowadziło do kuriozalnej sytuacji z naklejkami na pudełkach w Stanach Zjednoczonych. Po premierze tytuł zbierał negatywne opinie, w których użytkownicy skarżyli się na słabą wydajność, pusty świat i fatalną sztuczną inteligencję, a specjaliści z Digital Foundry stwierdzili, że „60 klatek na sekundę to najmniejszy problem”. Recenzje te doprowadziły do tego, że Redfall został umieszczony na liście wśród najgorzej ocenianych gier na Steamie.

Steam 250 to rankingi z najlepszymi oraz najgorszymi grami na platformie od Valve. Niestety, najnowsza produkcja od Arkane Studios, po zaledwie 6 dniach od premiery, trafiła na niechlubną listę – 100 najgorzej ocenianych tytułów w historii Steam. Redfall zajął wysokie – 14 miejsce – stając się tym samym najwyżej uplasowaną grą AAA w tym rankingu.

Co ciekawe Redfall nie jest jedyną wysokobudżetową produkcją w rankingu 100 najgorszych gier w historii Steam. Tytuł od Arkane może cieszyć się towarzystwem Call of Duty Warzone 2.0 oraz Battlefield 2042, które zajmują odpowiednio 25. i 28 miejsce.

Zobacz też: Najlepsze mikrofony do nagrywania

Na koniec przypomnijmy, że Redfall ukazał się na PC oraz Xboxy Series X|S. Produkcja dostępna jest w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.