Xbox Game Pass i PS Plus po raz pierwszy „podzielą się” grą na premierę! Tego jeszcze nie było

Xbox Game Pass PS Plus

W czerwcu ogłoszono, że Sea of Stars trafi do Xbox Game Pass już w momencie premiery. Dziś z kolei Sony ogłosiło, że gra w dniu wydania będzie też dostępna w PS Plus Premium i Extra. To historyczny moment, bo po raz pierwszy dwie konkurencyjne usługi „podzielą” między siebie jeden debiutujący tytuł.

Sea of Stars pierwszą grą w PS Plus Premium i Extra na sierpień 2023

Sea of Stars zadebiutuje już 29 sierpnia 2023 roku. W tym samym dniu gra stanie się dostępna w abonamentach PS Plus Premium i Extra.

Nie ma w tym ogłoszeniu nic, co wydawałoby się dziwne – wszakże Sony już niejednokrotnie informowało subskrybentów o grach, które trafią do usługi firmy. Ciekawostką jest natomiast fakt, że tak jak wspomnieliśmy wcześniej, po raz pierwszy w historii ta sama produkcja będzie od momentu premiery dostępna zarówno w subskrypcji PlayStation, jak i Xboxa.

Można więc powiedzieć, że twórcy Sea of Stars trzymają dwie sroki za ogon. Dzięki temu zabiegowi ich ambitny indyk trafi do jak największej grupy odbiorców, co z pewnością im się opłaci.

Zobacz też: Gry podobne do Tomb Raider

Kup PlayStation 5

Kto wie, być może to mały, pierwszy krok do nieformalnego porozumienia pomiędzy Microsoftem i Sony, dzięki któremu nie będziemy już świadkami doniesień o wzajemnym wykluczaniu gier z dwóch konkurencyjnych dla siebie usług. Z całą pewnością zyskaliby na tym gracze, którzy mogliby cieszyć się świetnymi tytułami niezależnie od platformy oraz abonamentu, którą zakupili.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.