Twórcy Lords of the Fallen pożegnali 10% pracowników. Fala zwolnień w polskim studiu

Lords of the Fallen

Zeszłoroczny Lords of the Fallen, mimo sporej ilości wad na premierę, okazał się sukcesem dla polskiego studia CI Games. Pozycja sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w zaldwie 10 dni. Niestety mimo dobrego wyniku, firma zmuszona została uszczuplić swój zasób pracowników o blisko 10%.

Zwolnienia w CI Games dotknęły około 10% zatrudnionych

Polski deweloper zwolnił około 10% pracowników. Głównie były to osoby związane z działem marketingu, gdyż jak tłumaczy firma, deweloper nie planuje w najbliższym czasie żadnych dużych premier wymagających wzmożonej promocji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dyrektor generalny CI Games, Marek Tymiński:

Aby zachować siłę i stabilność biznesu, CI Games podjęło ciężką, ale również niezbędną decyzję implementacji planowanej fali zwolnień, która wpłynęła na około 10% Pracowników. Chcielibyśmy podziękować każdemu z nich za ich pracę podczas czasu spędzonego razem z nami. Kolejne optymalizacje biznesowe są wdrażane w obszarze procesów firmy.

Powyższe oświadczenie dyrektora generalnego CI Games dla serwisu GamesIndustry.biz pokazuje, że nawet dobra sprzedaż Lords of the Fallen nie była w stanie zapewnić firmie odpowiedniej „górki”, aby ta nie musiała pozbywać się pracowników. Niemniej mówi się, że niezależnie od ogłoszonego sukcesu, owy wynik sprzedażowy jednak nie sprostał wcześniejszym założeniom.

Na koniec warto dodać, że mimo zwolnień, CI Games ma ambitne plany co do swoich przyszłych działań. Według spekulacji deweloper pracuje nad kolejnymi grami, między innymi kontynuacją Lords of the Fallen oraz następną odsłoną Sniper: Ghost Warrior.

Źródło: GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.