Senatorka z USA grzmi po zwolnieniach w Xboxie. Chce, żeby FTC unieważniło przejęcie Activision Blizzard

activision blizzard microsoft

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Microsoft zwolnił 1900 osób ze swojego skrzydła gamingowego. Zwolnienia objęły działy Xboxa, Activision Blizzard i ZeniMax Media. W związku z tym senatorka ponownie wspomniała sprawę przejęcia drugiej z tych firm, żądając kontynuacji walki o jego odwrócenie przez FTC.

Senatorka z USA wzywa do odwrócenia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Elizabeth Warren to senatorka USA ze stanu Massachusetts. Ostatnio na Twitterze odniosła się ona do sprawy zwolnień w Microsofcie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mówiąc konkretniej, Warren stwierdziła, iż ostrzegała, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft „skrzywdzi pracowników”. W związku z tym wezwała FTC, aby kontynuowało walkę o jego unieważnienie.

Ostrzegałam, że ta umowa skrzywdziłaby pracowników. Te zwolnienia są przypomnieniem, że fuzje firm są złe dla pracowników.

FTC powinno kontynuować walkę o odkręcenie tej fuzji.

Elizabeth Warren

Przypomnijmy, że fuzja Activision Blizzard z Microsoftem została przypieczętowana w październiku zeszłego roku. Od tamtego momentu trwa reorganizacja zespołu, która ma scalić go z gamingowym skrzydłem firmy.

Tym samym mało prawdopodobne, aby wpis senatorki mógł realnie coś zdziałać. Wydaje się bowiem, że sprawy zaszły już za daleko, a część pracowników niestety przypłaciła trwające zmiany utratą swoich stanowisk.

Źródło: Twitter / Elizabeth Warren

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.