Senua’s Saga: Hellblade II – znamy minimalne wymagania sprzętowe! W sklepach ruszyły preordery

Senua's Saga: Hellblade 2

Hellbade II to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Exclusive Microsoftu zadebiutuje już za 3 tygodnie, a więc nadszedł czas na ujawnienie minimalnych wymagań sprzętowych. W najnowszą produkcję studia Ninja Theory zagrają nawet posiadacze kilkuletnich komputerów.

Wymagania sprzętowe Senua’s Saga: Hellblade II

Senua’s Saga: Hellblade II
Senua’s Saga: Hellblade II

Opublikowane minimalne wymagania sprzętowe można określić mianem wyjątkowo rozsądnych, w szczególności gdy pod uwagę weźmiemy wysoką jakość oprawy graficznej, która została doceniona m.in. przez ekipę Digital Foundry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 2600
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX 5700 lub Intel Arc A580
  • Wolne miejsce na dysku: 70 GB (rekomendowany nośnik SSD)
  • System operacyjny: Windows 11

Wymienione podzespoły czasy swojej świetności mają już dawno za sobą, dlatego uruchomienie Hellblade II nie powinno przysporzyć kłopotów większości graczy PC.

Konkretna rozdzielczość nie została sprecyzowana, jednak można przypuszczać, że minimalna konfiguracja pozwoli uzyskać 30 FPS w 1080p po ustawieniu niskich detali.

Na Steam oraz w Microsoft Store można składać zamówienia przedpremierowe. Na obu platformach cena jest identyczna i wynosi 219 zł.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.