Nintendo tworzy następcę Switcha, a pomaga mu w tym Sharp? Wiele wskazuje na współpracę obu firm

Nintendo, Mario, Sharp

Temat następcy Nintendo Switch ostatnimi czasy wraca niczym bumerang, przynosząc nowe spekulacje dotyczące ostatecznego kształtu tej konsoli. W kwestii tej jednak ostatnio pojawiły się niezbyt dobre informacje, bo według raportu finansowego Japończycy nie zamierzają w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy wydać swojej nowej konsoli. Mimo tego nowe wieści w tej sprawie nadal się pojawiają, a ostatnie doniesienia wskazują, że „Wielkie N” przy projektowaniu sprzętu zdecydowało się podjąć ciekawą współpracę.

Sharp był zaangażowany w proces projektowania następcy Nintendo Switch

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Podczas ostatniej rozmowy związanej z przedstawianiem raportów finansowych dyrektor generalny Sharp — Robert Wu — zdradził, że firma w tym roku finansowym uruchomi pilotażowe linie produkcyjne paneli LCD dla „nowej konsoli do gier”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mimo że Wu nie mógł zdradzić dodatkowych konkretów, a przede wszystkim tego, kim jest producent nowego sprzętu, to ujawnił, że Sharp był zaangażowany w jej etap badawczo-rozwojowy.

Niemal od razu po przekazaniu tej informacji, rozpoczęły się spekulacje według których producent m.in. telewizorów nawiązał współpracę właśnie z Nintendo. Nie byłaby to pierwsza tego rodzaju współpraca między tymi dwiema firmami, bo w przeszłości Sharp dostarczył m.in. wyświetlacze LCD dla konsol Nintendo DS.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Oczywiście nie sposób potwierdzić, czy faktycznie owym producentem jest Nintendo, bo należy pamiętać, że Sony także przymierza się do wydania handhelda o tajemniczej nazwie PlayStation Q Lite, który dedykowany byłby usłudze Remote Play. Zapewne na oficjalne wieści w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.