Legendarny japoński projektant gier założył nowe studio! To twórca serii Resident Evil i The Evil Within

The Evil Within 2

W lutym 2023 roku portale growe obiegła wieść o tym, że Shinji Mikami opuścił Tango Gameworks. Po 12 latach pracy w studiu legendarny deweloper postanowił pójść własną drogą i przez dłuższy czas fani nie wiedzieli, czym postanowił się zająć. Dzięki notce biograficznej zamieszczonej na jednej ze stron internetowych dowiedzieliśmy się, że Mikami założył nowe studio, KAMUY Inc.

Shinji Mikami założył nowe studio — KAMUY Inc.

Hi-Fi Rush — zwiastun

Shinji Mikami odszedł ze studia Tango Gameworks zaraz po debiucie gry Hi-Fi Rush. Utalentowany deweloper, którego gracze mogą kojarzyć jako współtwórcę takich serii jak Resident Evil czy The Evil Within po 12 latach pracy w TG postanowił poszukać nowej życiowej drogi. Przez dłuższy czas nie wiadomo, jakie plany wobec siebie ma ten uznany twórca, jednak za sprawą czujnych internautów wychwycono, że założył on nowe studio.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma KAMUY Inc., została zauważona w notce biograficznej Mikamiego wymienionej na oficjalnej stronie Shadows of the Damned: Hella Remastered. Japończyk pracował przy oryginalnej przy oryginalnej wersji tytułu, ale zastrzega, że nie jest zaangażowany w powstawanie remastera.

Jako reżyser i producent serii Resident Evil, The Evil Within i nie tylko, Mikami stworzył wiele hitów kinowych. W 1996 roku pojawił się „Resident Evil”, którego był reżyserem. Wniósł ogromny wkład w popularyzację gatunku survival-horror i od tego czasu wywarł ogromny wpływ na branżę gier wideo.
W 2010 roku Mikami założył Tango K.K. (przemianowany na Tango Gameworks w październiku tego samego roku, po tym jak stał się częścią ZeniMax Media Inc.), po czym wyreżyserował i wydał The Evil Within. Pełnił także funkcję producenta wykonawczego w Ghostwire: Tokyo i Hi-Fi Rush.
Po opuszczeniu Tango Gameworks założył firmę KAMUY Inc.

Notka biograficzna Shinjiego Mikamiego na oficjalnej stronie gry Shadows of the Damned: Hella Remastered

I choć na razie nie wiadomo nic o żadnym projekcie, nad którym nowe studio mogłoby pracować, to można spodziewać się, że po tym jak informacja o powstaniu KAMUY Inc. obiegła branżowe media, to deweloper może zdecydować się na uchylenie rąbka tajemnicy. Ciekawe jest, czy Japończyk postanowi tworzyć dalej świetne horrory, czy może postanowi pójść zupełnie nową ścieżką.

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.