Silent Hill 2 ma już być gotowy. Karty leżą po stronie Konami?

Silent Hill 2 Remake

Silent Hill 2 był gościem ostatniego State of Play, gdzie zaprezentowano gameplay z gry. Pokaz nie ujawnił nam jednak jej daty premiery. Ta być może wydarzy się już wkrótce, bo produkcja Bloober Team podobno jest już gotowa.

Silent Hill 2 jest już gotowy?

Insider Silknigth wypowiedział się ostatnio na Twitterze o spodziewanej zapowiedzi The Last of Us Part 2 Remastered na PC. W komentarzach został także zapytany o Silent Hill 2 – zgodnie z jego informacjami gra jest już gotowa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznaczałoby to, że kwestia jej wydania zależy już tylko od Konami. Firma opublikowała niedawno darmowe, krótkie The Short Message, ale nadal milczy w kwestii daty premiery odświeżonej drugiej części cyklu.

Na początku zeszłego miesiąca temu sam wydawca wspominał natomiast, że gra znajduje się w końcowej fazie produkcji. Wydaje się więc, że rzeczywiście jeśli ktoś jeszcze nad nią pracuje, to wyłącznie w celu dokonania ostatnich szlifów.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 pojawił się pierwotnie na rynku w 2001 roku. Remake hitu sprzed lat został natomiast zapowiedziany w październiku 2022 roku i trafi na PC oraz PS5. Ekskluzywność jest tymczasowa, więc być może po upływie przynajmniej 12 miesięcy zostanie wydany również na Xboxach.

Jakiś czas później na rynku ukazał się także serial interaktywny Silent Hill Ascension. Ten jednak – mówiąc eufemistycznie – nie zdołał zdobyć serc graczy.

Źródło: Twitter / Silknigth

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.