Konami nareszcie zabrało głos w sprawie Silent Hill 2. Lepiej zapiszcie ten dzień w kalendarzu

Silent Hill 2

W ostatnim czasie wokół Silent Hill 2 zrobiło się sporo niepotrzebnego zamieszania. Gracze obawiali się, że gra została anulowana, więc sytuacja musiała zostać wyprostowana przez oficjalny komunikat Bloober Team. Wiadomość dla fanów serii przygotowało też Konami.

Komunikat Konami w sprawie Silent Hill 2

Zwiastun Silent Hill 2

Trzeba przyznać, że działania marketingowe Konami w przypadku marki Silent Hill są co najmniej dziwne. Szereg nowych gier został zapowiedziany ponad rok temu i… od tamtego momentu ze strony wydawcy panuje grobowa cisza.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

A przynajmniej panowała, bo dziś Konami nareszcie wystosowało jakikolwiek komunikat dotyczący gry, o czym poinformował japoński portal Denfaminicogamer. Nie był on zbyt treściwy i w zasadzie dowiedzieliśmy się jedynie, że… jest na co czekać.

Gdy opublikujemy wiele nowych informacji, poczujecie, że warto było na nie czekać.

Komunikat Konami w sprawie Silent Hill 2

I to w zasadzie tyle. Wiemy więc, że gra na pewno powstaje, ale nadal brak jakichkolwiek konkretów. To co najmniej dziwne, bo już jakiś czas temu wiele sklepów wystartowało ze zbieraniem zamówień przedpremierowych na Silent Hill 2. Nie zobaczyliśmy jednak wtedy nawet żadnych nowych zrzutów ekranu, nie wspominając o kolejnym zwiastunie czy ujęciach z rozgrywki.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Mało też prawdopodobne, abyśmy dowiedzieli się czegoś nowego jeszcze w 2023 roku. Ostatnim dużym wydarzeniem gamingowym jest gala The Game Awards, której organizator ma niezbyt pozytywne relacje z Konami. Ciężko więc uwierzyć, aby wydawca zaprezentował swoje tytuły właśnie tam.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.