Silent Hill 2 Remake zbliża się wielkimi krokami? Gra otrzymała kolejną klasyfikację wiekową

Silent Hill 2 Remake

Według jednego z branżowych insiderów gra Silent Hill 2 Remake ma już być gotowa, a wszystkie karty leżą po stronie Konami. Wygląda na to, że wspomniane doniesienia zawierają przysłowiowe ziarno prawdy. Odświeżona wersja kultowej produkcji doczekała się bowiem kolejnej klasyfikacji wiekowej.

Silent Hill 2 Remake ocenione przez ESRB

Jak zauważa jeden z użytkowników portalu społecznościowego X, gra Silent Hill 2 Remake została oceniona przez ESRB. Nadchodząca produkcja Bloober Team i Konami otrzymała od amerykańsko-kanadyjskiej organizacji kategorię M. Oznacza to, że po wspomniany tytuł będą mogli sięgnąć wyłącznie gracze powyżej 17. roku życia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Opis gry umieszczony w bazie danych ESRB informuje, że w Silent Hill 2 Remake nie zabraknie m.in. przerywników filmowych przedstawiających sceny przemocy. Gracze mogą spodziewać się także sporej ilości krwi oraz postaci wbitych na pal. Nie zabraknie też wrogów posiadających „zszyte części ciała”.

Jakiś czas temu Silent Hill 2 Remake zostało również ocenione w Korei Południowej. Tamtejsza organizacja także informowała o występującej w grze „nadmiernej przemocy”, nadmiarze krwi oraz „przesadnej” ekspresji wstrętu i strachu. Zarówno na stronie ESRB, jak i koreańskiej GRAC na próżno szukać jednak szczegółów na temat daty premiery.

Niewykluczone jednak, że Konami wkrótce ujawni, kiedy gracze będą mieli okazję zagrać w Silent Hill 2 Remake. Fakt, że gra trafiła już w ręce pierwszych organów regulacyjnych, sugeruje bowiem, że prace nad grą zmierzają ku końcowi. Pozostaje mieć nadzieję, że japońska firma nie będzie trzymać fanów Silent Hill zbyt długo w niepewności.

Źródło: X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.