Remake Silent Hill 2 mógł nie trafić w ręce Bloober Team. Konami rozmawiało również z innymi deweloperami

Silent Hill 2 Remake

Maciej Głomb – główny producent Silent Hill 2 Remake – zdradził w rozmowie z redakcją GamingBolt, że podczas prac nad produkcją studio Bloober Team czerpie inspiracje z Resident Evil 2 Remake. We wspomnianym wywiadzie pojawiła się jednak jeszcze jedna warta uwagi informacja. Deweloper ujawnił, że zadanie odświeżenia hitu z 2001 roku mogło zostać powierzone innemu zespołowi.

Główny producent Silent Hill 2 Remake przyznaje, że produkcja mogła zostać powierzona innemu zespołowi

Silent Hill 2 Remake – zwiastun

Głomb poinformował, że Konami „faktycznie rozmawiało” z innymi deweloperami na temat stworzenia remake’u Silent Hill 2. Przedstawiciel Bloober Team podkreślił również, że jego zdaniem było to „słuszne” podejście, ponieważ „o taką grę powinni dbać twórcy z największą pasją”.

Główny producent Silent Hill 2 Remake zaznaczył również, że możliwość pracy nad wspomnianą produkcją jest dla Bloober Team „wielkim wyróżnieniem” i stanowi „ogromny zastrzyk motywacji. Głomb stwierdził również, że Konami zdecydowało się powierzyć projekt krakowskiemu studiu, ponieważ firma „dość szybko zauważyła”, że w zespole pracują osoby, które znają oryginał z 2001 roku „na wylot”.

Zobacz też: Co to jest AMD FSR

Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Data premiery gry nie jest jednak jeszcze znana. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami na temat zmian, które wprowadzi odświeżona wersja przygotowywana przez Bloober Team.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z