Fanowski remake Silent Hill 4 wgniata w fotel! Zwiastun na Unreal Engine 5 pokazuje zjawiskową grę

Silent Hill 4 Remake

Marka Silent Hill w ostatnich latach popadła w niełaskę. Pomimo tego, że w październiku 2022 roku Konami zapowiedziało szereg projektów związanych z cyklem, w tym remake Silent Hill 2 tworzony przez polskie Bloober Team, to niestety gracze wciąż czekają na premiery nowych gier. Delikatną osłodą dla nich może być fanowski projekt trailera Silent Hill 4: The Room, który został wykonany w silniku Unreal Engine 5.

Trailer Silent Hill 4: The Room Remake stworzony na silniku Unreal Engine 5. Fanowski projekt miłośnika serii

Silent Hill 4: The Room Remake — zwiastun

Od premiery części Book of Memories na konsolę PS Vita w 2012 roku cykl Silent Hill nie otrzymał żadnej dużej odsłony. Remedium na ten problem mają być projekty, które zapowiedziało Konami. Te jednak dalej nie mają daty premier, choć możliwe, że dowiemy się coś więcej o nowej wersji Silent Hill 2 na najbliższym pokazie State of Play od PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Fani legendarnych horrorów zmuszeni są zatem do czekania na ruch ze strony wydawcy. By umilić im to oczekiwanie jeden z użytkowników serwisu YouTube, Maxim Dorokhov, opublikował film przedstawiający zwiastun Silent Hill 4: The Room Remake stworzony na silniku Unreal Engine 5.

Nie jest to oczywiście prawdziwy trailer produkcji a swoiste demo technologiczne i pokaz umiejętności twórcy. Trzeba przyznać, że tytułowy pokój, który doskonale kojarzą fani Silent Hill został odwzorowany z niesamowitą dbałością o detale i z zachowaniem ciężkiego, wręcz klaustrofobicznego klimatu tej lokacji.

Mimo iż nie jest to zwiastun prawdziwej produkcji, to warto go obejrzeć, gdyż może przywołać nostalgiczne wspomnienia i nakłonić do ponownego przejścia Silent Hill 4. W oczekiwaniu na nowe części serii zdecydowanie warto przypomnieć sobie starsze tytuły i porównać z tym, co otrzymać mamy już niedługo.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.