Powstaje „kilka” gier z serii Silent Hill. Za jeden z projektów odpowiada Bloober Team

Silent Hill

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się doniesienia, które zapowiadają rychły powrót serii Silent Hill. Pod koniec września klasyfikację wiekową otrzymał projekt o nazwie Silent Hill: The Short Message, a nieco wcześniej wyciekły informacje związane z kolejną odsłoną serii. Tymczasem interesującymi szczegółami na temat przyszłości marki Konami podzielił się Christophe Gans – reżyser filmu Silent Hill z 2006 roku.

Reżyser filmu Silent Hill zdradza interesujące informacje na temat przyszłości serii

Wywiad z reżyserem filmu Silent Hill

Gans, który pracuje obecnie nad filmowym rebootem Silent Hill, udzielił wywiadu francuskiej redakcji MovieAndGame. Podczas rozmowy reżyser poinformował, że współpracuje z Konami oraz członkami zespołu Silent Team – twórcami pierwszych odsłon wspomnianej serii – i choć osobiście nie jest zaangażowany w żaden z projektów, to wie, że trwają prace nad „kilkoma” grami z serii Silent Hill.

Zdaniem reżysera wpływ na decyzję o „ożywieniu franczyzy” mógł mieć sukces odświeżonych wersji Resident Evil. Gans poinformował również, że nadchodzące produkcje z serii Silent Hill są rozwijane różne zespoły, a jedną z tych ekip jest rodzime Bloober Teamt. Reżyser zdradził, że polskie studio pracuje nad Silent Hill 2 Remake, potwierdzając tym samym krążące od jakiegoś czasu plotki.

Zobacz też: Jak przyspieszyć komputer

Konami nie odniosło się do powyższych rewelacji. Fanom serii nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać na zapowiedź nowych projektów z serii Silent Hill. Być może pierwsze oficjalne informacje na temat powrotu kultowej marki zostaną przedstawione podczas tegorocznej gali The Game Awards. Niewykluczone jednak, że wywiad francuskiego reżysera zmotywuje japońską firmę do szybszego działania.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.