Silent Hill nareszcie odżyje! Konami zapowiada growe nowości na 2024 rok

Silent Hill 2

Wygląda na to, że nareszcie doczekamy się growych nowości o Silent Hill. Wznowienie marki zostało zapowiedziane rok temu, ale od tamtego momentu nie usłyszeliśmy nic konkretnego na temat nowych gier z serii. Zgodnie ze słowami ich producenta z Konami, wkrótce ulegnie to zmianie.

Producent Silent Hill 2 i Silent Hill f zapowiada nowości na 2024 rok

Zwiastun Silent Hill f

Z kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że pierwsza produkcja ze wznowionej marki Silent Hill – Ascension – zadebiutowała w październiku 2023 roku. To jednak nie gra, a interaktywny serial, którego poziom raczej nie wystaje poza jakość pisanych na kolanie dramatów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

No ale tyle jeśli chodzi o smutne rzeczy. Zdecydowanie ciekawiej zapowiadają się właściwe gry – Silent Hill f oraz Silent Hill 2, którego przygotowuje polskie Bloober Team. Według ich producenta z Konami Hajime Okamoto, usłyszymy o nich więcej w 2024 roku.

Będziemy promować serię Silent Hill na polu gier i nie tylko. Przede wszystkim w tym roku wydaliśmy Silent Hill Ascension, nowy format interaktywnego streamingu, który nie jest grą. Możecie cieszyć się Silent Hillem, który ma fabułę w stylu dramatów telewizyjnych.

A w 2024 roku w końcu ożywimy markę grami. Przede wszystkim chciałbym poinformować Was o nowej aktualizacji. Proszę fanów, aby poczekali jeszcze trochę dłużej.

Hajime Okamoto
Zwiastun Silent Hill 2

Jak więc widać, niestety nadal musimy się uzbroić w cierpliwość. Ale przynajmniej wiemy, że przyszły rok będzie obfitował w jakiekolwiek – wydaje się, że większe – informacje na temat tych dwóch gier.

Warto wspomnieć, że istnieje jeszcze trzeci tytuł, na który warto mieć oko. Chodzi o Silent Hill Townfall, które tworzy szkocki zespół NoCode, czyli autorzy Stories Untold.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Natomiast w przypadku pozostałych materiałów, wciąż oczekujemy na film Return to Silent Hill. Jego reżyserem jest Christophe Gans, odpowiadający też za pierwszy film na bazie gry z 2006 roku.

Źródło: 4Gamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.