Skull and Bones już po prezentacji! Nowy gameplay wróży interesującą grę

Skull and Bones

Niedawno dowiedzieliśmy się o szóstym już z kolei przesunięciu premiery Skull and Bones. Nie oznacza to jednak, że rozwój nad grą spowolnił. Ubisoft właśnie dziś zaprezentował nam nowe materiały ze swojej nadchodzącej produkcji.

Prezentacja Skull and Bones. Poznaliśmy nowy gameplay z gry

Skull and Bones
Skull and Bones

Ubisoft ma swoje problemy, ale nadal próbuje rozwijać obiecujące marki. Nowością w portfolio firmy jest Skull and Bones, czyli piracka gra akcji z otwartym światem. Dziś mogliśmy zapoznać się ze świeżym gameplayem nadchodzącej produkcji.

Przed tym jednak przywitał nas klimatyczny trailer, wprowadzający do świata gry. Później deweloperzy zaczęli opowiadać o fabule produkcji, przedstawiając nam jednocześnie fragmenty właściwej rozgrywki. Historia tytułu została osadzona w „złotej erze” piractwa i przedstawia fikcję historyczną.

W trakcie pokazu mogliśmy przyjrzeć się dokładnie podróży za pomocą statku. Ta sekwencja zabawy jest zdecydowanie rozbudowana i daje nam okazję prowadzenia okrętu za pomocą kilku zmieniających się ujęć kamery.

Najważniejsza część rozgrywki, czyli walki morskie, prezentuje się imponująco. Udział w nich bierze sporo jednostek, a gracz rzeczywiście może odnieść wrażenie, że jest w nich aktywną stroną. Statek w trakcie potyczek dosłownie „żyje” – uderzenia wrogich dział powodują chwilowe pożary, a tu i ówdzie krząta się zapracowana załoga.

Sam system zarządzania okrętem wydaje się rozbudowany. Operujemy na nim za pomocą specjalnie przygotowanego w tym celu menu.

Momenty gry, które spędzamy na lądzie, nie są aż tak ważne. Mimo wszystko z udostępnionego fragmentu rozgrywki pokazano nam kilka aktywności, które możemy wykonać poza statkiem. Ciekawie zapowiada się handel, dzięki któremu będziemy mogli pozyskać interesujące nas przedmioty.

Twórcy Skull and Bones sami przyznali, że eksploracja poszczególnych lądów może być trudna zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy, czego szukamy. Ta część gry z pewnością będzie ciekawa dla graczy poszukujących wyzwań.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS4

Cała relacja została nam zdana za pomocą Twitcha. Zainteresowani pełnym pokazem mogą obejrzeć jego powtórkę na oficjalnym kanale Ubisoftu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z