Na Skyblivion jeszcze trochę poczekamy. Ambitny mod przenoszący Obliviona do Skyrima potrzebuje więcej czasu

Skyblivion

Fani gier wielokrotnie udowadniali, że są w stanie przygotować ambitne projekty dotyczące swoich ulubionych produkcji. Jedną z tak zawziętych społeczności ma The Elder Scrolls V: Skyrim. Na przeniesienie przez modderów do tej gry jej starszego brata, Obliviona, przyjdzie nam jednak jeszcze chwilę poczekać.

Skyblivion najpóźniej w 2025 roku

Zwiastun The Elder Scrolls Skyblivion

The Elder Scrolls V: Skyrim ma już prawie 12 lat, ale nadal nie został porzucony przez jego fanów. Ci nadal rozwijają grę niesamowicie ambitnymi projektami. Jednym z nich bez wątpienia jest Skyblivion, czyli próba przeniesienia The Elder Scrolls IV: Oblivion na silnik jego młodszego brata.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Stojący za tworzeniem moda deweloperzy sześć lat temu przyznali, że wersja beta lub pełne wydanie produkcji będzie gotowe w 2018 roku. W 2019 wyznano za to, że projekt jest „w końcowej fazie rozwoju”. Teraz zespół zakłada, że przy dodatkowym wsparciu Skyblivion ukaże się najpóźniej w 2025 roku.

Zobacz też: Co to jest backtracking w grach?

Modyfikacja powstaje już od około dekady, ale pamiętajmy, że odpowiada za nią grupa wolontariuszy. Zespół założył sobie stworzenie ogromnego projektu równoprawnego grze AAA. Nic więc dziwnego, że prace pomimo ciągłego trwania postępują powoli. Miejmy nadzieję, że na ich koniec będziemy mogli cieszyć się jednym z najlepszych modów do Skyrima.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.