PlayStation 5 Pro z terminem premiery?! Sony ponoć szykuje się do „drugiej fazy PS5”

PlayStation 5

Od pewnego czasu w sieci pojawiają się nowe informacje dotyczące dalszych planów Sony względem dziewiątej generacji konsol PlayStation. Obecnie najczęściej pojawiającymi doniesieniami są te, które mówią o PS5 z odpinanym napędem, które po premierze ma zastąpić standardowe modele dostępne w sprzedaży.

Oczywiście nie brak także spekulacji na temat wersji z dopiskiem „Pro”. Teraz uznany branżowy insider — Tom Henderson — postanowił kolejny raz podzielić się nowymi wieściami na temat czegoś, co zostało nazwane „drugą fazą PS5”.

Nowa oferta sprzętowa Sony ma obejmować nie tylko nowe konsole, ale także dodatkowe akcesoria

PS5
PlayStation 5

Wraz z wiadomościami dotyczącymi domniemanego handhelda PlayStation Q Lite Henderson odniósł się do słów Jeffa Grubba, który jakiś czas temu wspominał o „drugiej fazie PS5”. Ma to ponoć być zupełnie nowa oferta sprzętowa konsol i akcesoriów produkowanych przez Sony.

W jej skład ma wejść nie tylko wspominany model PS5 z odpinanym napędem, ale także model Pro, który do sprzedaży powinien trafić w okolicach świąt 2024 roku. Poza głównymi urządzeniami Japończycy planują zaoferować dwa zestawy słuchawkowe, które noszą robocze nazwy Nomad oraz Voygaer.

Pierwsze z nich mają dousznymi, bezprzewodowymi słuchawkami, drugie zaś mają oferować podobną funkcjonalność do obecnego już na rynku zestawu Inzone H7, jednak ostateczna cena nie została jeszcze oficjalnie ustalona.

Przeczytaj też: Gry podobne do Gothic

Tom Henderson uważa, że sprzęty zaczną trafiać na rynek począwszy od września 2023 roku, kiedy to premierę ma mieć PS5 z odpinanym napędem. Oczywiście konkretne daty nie są znane, ale jeśli Sony faktycznie zamierza zaoferować graczom nowe iteracje konsol i akcesoria, to niebawem powinniśmy otrzymać pierwsze zapowiedzi. Możliwe, że będzie to miało miejsce w trakcie PlayStation Showcase 2023, które powinno odbyć się przed 8 czerwca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.