Sony opracowuje kilkanaście gier-usług! Będą one debiutować nie tylko na konsolach, ale też PC

PlayStation logo

Wczoraj szef PlayStation Studios – Herman Hulst – przyznał, że Sony nie ma zamiaru rezygnować ze wsparcia PS4 przez minimum najbliższy rok. Wielkie projekty, o ile są tworzone nie tylko z myślą o dziewiątej generacji konsol, ale także tej poprzedniej, będą lądować na starszych sprzętach PlayStation. Informacja ta wywołała mieszane uczucia wśród fanów japońskiej firmy, która mimo to idzie za ciosem i ujawnia, ile gier-usług obecnie opracowuje.

Aż 12 gier-usług od PlayStation w najbliższych latach

Hermen Hulst w rozmowie z redakcją Axios przyznał, że w obecnej strategii firmy Sony główną rolę nie będą odgrywały wyłącznie bogate doświadczenia dla pojedynczego gracza, ale także tytuły sieciowe. Zespoły pracujące na zlecenie PlayStation mają opracowywać równo 12 gier-usług, które zadebiutują na rynku w najbliższych latach. Za jeden z tychże projektów ma odpowiadać stosunkowo niedawno kupione Haven Studios, na którego czele stoi Jade Raymond.

Przeczytaj też: Jak działa Upscaling?

Warto przypomnieć, że o ile fabularne gry ekskluzywne Sony będą lądować w pierwszej kolejności na PS5 i ewentualnie PS4, tak produkcje sieciowe zostaną udostępnione równocześnie nie tylko na konsolach PlayStation, ale także platformie PC. Sony zależy na obu rynkach i możemy założyć, że ekskluzywność, która ich wyróżniała w poprzedniej generacji konsol, będzie stopniowo zanikać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.