Sony może stworzyć zupełnie nowe studio. Przewodzić ma mu doświadczony twórca serii Call of Duty

Sony PlayStation

W momencie ogromnego wycieku dokumentów znajdujących się na serwerach Insomniac Games świat dowiedział się o sporych problemach z jakimi mierzą się studia należące do Sony. Wśród plików znalazły się także informacje o potencjalnych zwolnieniach, które mają zajść w strukturach producenta PlayStation. Najnowsze doniesienia wskazują, że mimo tego korporacja zamierza od podstaw stworzyć zupełnie nowe studio, a na jego czele ma stać jeden z uznanych deweloperów.

Nowe poszlaki sugerują, że Sony może formować zupełnie nowe studio

Jak zauważył profil Zuby_Tech na Twitterze, kilku byłych pracowników Deviation Games zaktualizowało swoje profile na serwisie Linkedin. Wszyscy dodali adnotacje wskazującą, że od lipca 2023 roku pracują dla Sony nad niezapowiedzianym projektem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wśród deweloperów znalazły się takie postaci jak Jason Blundell, który szerszej publiczności może być znany za sprawą tworzenia zawartości do gier z serii Call of Duty. To właśnie ona ma zająć się kierownictwem nad nieopowiedzianym projektem przygotowywanym na zlecenie producenta PlayStation.

Blundell opuścił Deviation Games we wrześniu 2022 roku i od tamtego momentu trudno było o informacje na temat jego kolejnych projektów. Możliwe, że od tamtego czasu zajmował się projektowaniem i werbowaniem deweloperów do zupełnie nowego studia, które najwidoczniej powstaje pod egidą Sony.

Na moment pisania tego newsa brak jakichkolwiek informacji, które jednoznacznie potwierdzałyby doniesienia o powstawaniu nowego studia. Tym bardziej na próżno szukać wskazówek na temat nazwy czy potencjalnych planów Blundella i spółki.

Przeczytaj też: Gry offline

Jeśli wieści te okażą się prawdziwe, to będzie bez wątpienia bardzo dziwna sytuacja. W końcu Japończycy aktualnie bardziej zastanawiają się nad redukcją zatrudnienia, a nie tworzeniem nowych studiów. Możliwe jednak, że chodzi tutaj bardziej o robienie miejsca i zwalnianie zasobów (głównie finansowych) pod zupełnie nowe marki. Brzmi ciekawie i możliwe, że w przyszłości dowiemy się czegoś konkretnego.

Źródło: Twitter: Zuby_Tech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.