Sony przedstawia najnowszy raport finansowy. Jest gorzej niż rok temu

PlayStation logo

Przedwczoraj najnowsze wyniki finansowe przedstawił Microsoft. Teraz przyszedł czas na Sony, dzięki czemu możemy przyjrzeć się, jak wielką popularnością cieszyły się sprzęty czy usługi japońskiej korporacji w ostatnim czasie.

Cyfrowa dystrybucja, liczba użytkowników PS Plus i więcej

Raport finansowy – Sony

Udostępniony na stronie Sony raport dotyczy pierwszego kwartału roku fiskalnego 2023, a więc okresu trwającego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2022. Jak możemy wyczytać, w tym czasie do domów graczy trafiło dodatkowo 2,4 miliona sztuk PS5, co łącznie daje nam sprzedaż najnowszych konsol tego producenta na poziomie 21,7 mln egzemplarzy.

Co więcej, ogólna sprzedaż gier – tych wydanych przez Sony, jak i innych producentów – na PlayStation spadła o 2% względem pierwszego kwartału z ubiegłego roku fiskalnego. Przychody operacyjne również spadły, lecz tutaj mówimy aż o -37%. Jest to podyktowane przede wszystkim zwiększeniem kosztów gier i utrzymania studiów. Nie możemy zapomnieć również o zakupie Bungie, które negatywnie wpłynęło na budżet.

Łącznie Sony osiągnęło przychody ze sprzedaży gier czy usług na poziomie 604,1 mld jenów. Jest to gorszy wynik niż w przypadku kwartałów z poprzedniego roku fiskalnego, co dobrze widać na powyższej infografice. Ukazuje ona również większe zainteresowanie cyfrowymi wersjami gier. Gdy w analogicznym okresie 71% kupowanych tytułów na PS5 i PS4 pochodziło z cyfrowej dystrybucji, w ostatnim kwartale wynik ten wynosi równe 79%.

Przeczytaj też: Najlepsze monitory do PlayStation 5

Raport został zakończony ciekawymi danymi dotyczącymi PS Plus. Odświeżoną usługę pozwalająca zagrać w chociażby klasyki czy hity z poprzedniej generacji opłaca obecnie 47,3 miliona odbiorców, a konsole PlayStation uruchamia miesięcznie przynajmniej 102 miliony graczy (tyle jest logowań na konto w PlayStation Network).

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z