Sony pomoże Ci wybrać nową grę! Japończycy zgłosili patent innowacyjnego systemu

Pady PlayStation 5

Niedawno Sony zgłosiło patent na zmianę stylu graficznego gier, jednak nie jest to jedyna innowacja, nad którą najwyraźniej skupia się gigant technologiczny. Japoński producent chciałby ułatwić graczom odkrywanie nowych gier w ich ulubionym gatunku, które mogły zostać przez nich przeoczone. Rozwiązaniem miałby być system analizujący styl rozgrywki gracza.

Sony zgłosiło patent na system analizujący styl rozgrywki gracza

Nowy system Sony fragment patentu
Fragment patentu Sony z zasadą działania nowego systemu

Jak informuje redakcja serwisu Gamerant, Sony zgłosiło patent na system, który analizuje styl rozgrywki gracza i jego preferencje. Na podstawie uzyskanych danych możliwe byłoby rekomendowanie nowych gier w danym gatunku – działałoby to zatem podobnie jak serwisy streamingowe typu Netflix. Dzięki temu graczom nie umykałyby nowe tytuły, które mogłyby im się spodobać i nie traciliby czasu na ich poszukiwanie.

Przykład, jak działałby system, widać na powyższej grafice z wykresem skupiającym się na kilku czynnikach. Graczowi, który preferuje walkę wręcz oraz eksplorację w grach RPG akcji, polecony zostałby w ten sposób np. The Elder Scrolls 5: Skyrim. Jeśli Sony uda się zrealizować swój pomysł, zdecydowanie mogłoby to zrewolucjonizować sposób, w jaki będziemy odkrywać nowe gry z określonych gatunków.

Zobacz także: Gry podobne do The Last of Us

Przypomnijmy, że to nie pierwszy patent, który Sony zgłosiło w tym roku. Oprócz wspomnianej już zmiany graficznego stylu gry, Japończycy planują też ponoć opracowanie własnego systemu do streamingu gier. W ubiegłym roku pojawiły się także doniesienia na temat opracowywania przez firmę własnej technologii blockchain.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.