Sony opracowuje własny system do streamingu gier? Japończycy zgłosili bardzo interesujący patent

Sony PlayStation logo

Sony od dłuższego czasu stara się zapewniać swoim użytkownikom coraz to nowe rozwiązania technologiczne, które zapewniać mają jak najlepsze wrażenia płynące z rozgrywki. Dość powiedzieć, że niebawem do globalnej sprzedaży trafią gogle PS VR 2, które — według Japończyków — mają być prawdziwym sprzętem nowej generacji. Bardzo możliwe, że nie są to ich jedyne plany, a co uważniejsze oczy dostrzegły, że korporacja może przygotowywać zupełnie coś nowego.

Sony może planować wejście w sektor strumieniowego przesyłania gier

Sony-patent-streaming-1
Rysunek z wniosku patentowego Sony nt. „urządzenia przelotowego”

Serwis Veryaligaming dotarł niedawno do zgłoszenia patentowego, które nosi nazwę „Pass-Through Device for Cloud Gaming and methods for processing” i złożone zostało właśnie przez Sony. Wspomniane w piśmie „urządzenie przelotowe” wyposażone byłoby w możliwość integracji z innymi podobnymi sprzętami jak np. Apple TV czy Amazon Fire TV Stick.

sony-patent-streaming-2
Rysunek z wniosku patentowego Sony tłumaczący działanie „urządzenia przelotowego”

Oznacza to, że dzięki podłączeniu owego urządzenia do innego sprzętu przeznaczonego do streamingu można by uzyskać dostęp do biblioteki gier dostępnych w chmurze. W związku z tym użytkownicy zyskaliby możliwość płynnego przełączania się pomiędzy filmami a tytułami, które dostępne będą w ramach tego sprzętu.

sony-patent-streaming-3
Rysunek z wniosku patentowego Sony tłumaczący działanie „urządzenia przelotowego”

Według zgłoszenia „urządzenie przelotowe” miałoby być wyposażone w porty wejścia i wyjścia, gdzie w ten pierwszy wpinany byłby inny sprzęt do streamingu, drugi zaś służyłby podpięciu bezpośrednio do telewizora lub monitora. Co ciekawe, w piśmie uwzględniono także możliwość wykorzystania potencjału gier w chmurze na urządzeniach mobilnych czy telewizorach z funkcją Smart. Oczywiście podstawowym wymogiem w przypadku każdego sprzętu byłby stały i dobry dostęp do internetu.

Przeczytaj też: Smartwatch damski — ranking

W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że zgłoszenie patentu nie zawsze równa się wprowadzeniem danego urządzenia na rynek. Możliwe jest, że Sony postanowiło zabezpieczyć swoje pomysły na wypadek konkurencji, co zasadniczo nie jest niczym nadzwyczajnym. Można więc wywnioskować, że Japończycy coraz bardziej zaczynają interesować się potencjałem, jaki drzemie w streamingu gier i możliwe, że w przyszłości będą chcieli ze swoich pomysłów skorzystać, aby dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców.

Trzeba też pamiętać, że nie są to jedyne patenty, jakie Sony w ostatnim czasie zgłosiło. Jakiś czas temu informowaliśmy także o ewentualnych planach firmy dotyczących opracowania własnej technologi blockchain na potrzeby całego ekosystemu PlayStation.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z