Sony nie ujawni informacji o PS6 twórcom Call of Duty, jeśli Microsoft ich przejmie. Jim Ryan stawia sprawę jasno

PS5 Jim Ryan

Gigant z Redmond rozpoczął wczoraj kolejny etap batalii sądowej o przejęcie Activision Blizzard. Tym razem prawnym oponentem Microsoftu jest amerykański organ regulacyjny FTC, który próbuje za wszelką cenę zablokować ten zakup. W trakcie tego procesu wychodzą na jaw ciekawe szczegóły i co ciekawe dotyczą one nie tyle producenta Xboxów, a rynkowego rywala, czyli Sony.

Jim Ryan po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft nie chce ujawniać informacji o PS6

Dokładniej rzecz biorąc, chodzi o słowa Jima Ryana, który jako postać wspierająca działania FTC stwierdził, że jeśli Microsoftowi uda się pozyskać Activision Blizzard, to współpraca z amerykańskim wydawcą będzie utrudniona. Wtedy Sony nie będzie mogło podzielić się informacjami na temat na przykład konsol PS6 z deweloperami tworzącymi chociażby gry spod szyldu Call of Duty.

Oznacza to, że tworzenie jakichkolwiek gier z portfolio Activision Blizzard na konsole PlayStation mogłoby być nie dość, że utrudnione, to istnieje szansa, że wręcz niemożliwe.

W końcu dobra znajomość specyfikacji technicznej sprzętu przed jego oficjalną premierą pozwala deweloperom lepiej zapoznać się ze sposobami tworzenia gier, a to przekłada się naturalnie na lepszą jakość.

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Kup PlayStation 5

Jak wskazują niektórzy obserwatorzy, tego rodzaju obawy ze strony japońskiego przedsiębiorstwa nie są bezzasadne. Możliwe, że Sony po prostu obawia się, iż po przejęciu Activision Blizzard będzie zobligowane udostępniać Microsoftowi wszystkie informacje — w tym też te dotyczące chociażby devkitów PS6 lub jakichkolwiek innych konsol. To zaś może stanowić mocne naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i generuje obawy ze strony „Niebieskich”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.