Sony chce podbić rynek mobilny. 20% nowych gier PlayStation ma trafiać na smartfony

PlayStation Sony

Japońska korporacja nie zamierza poprzestawać na produkcji gier na PS5, PS VR 2 oraz PC. Sony chce być dla wszystkich, więc postanowiło zawojować rynek mobilny. W najbliższych latach 20% gier przygotowanych na PlayStation ma również trafić na smartfony i tablety.

Sony chce, aby do 2025 roku 20% nowych gier PlayStation trafiało na tablety oraz smartfony

Wszystkie studia należące do PlayStation Studios

The Verge potwierdza, że Sony planuje, aby do 2025 roku aż 20% gier PlayStation trafiało również na smartfony oraz tablety. Japońska korporacja celuje w wielu klientów i ma zamiar działać na wielu płaszczyznach.

W związku z ekspansją, jaką planują Japończycy, w sierpniu 2022 roku Sony otworzyło nowy oddział PlayStation Studios Mobile. Oddział ten ma pomóc podbić rynek gier mobilnych.

Nowy oddział Sony nie będzie jednak zajmował się tylko własnymi produkcjami. PlayStation Studios Mobile ma za zadanie zajmować się zarządzaniem, strategią, licencjami oraz wsparciem. Potwierdza to 17 byłych oraz aktualnych ofert pracy.

PlayStation Mobile Studios nie tylko pomaga w wydawaniu produkcji PS, ale również zleca tworzenie gier zewnętrznym zespołom. Studio ma też decydować, jakie IP Sony będą najlepiej nadawać się na rynek mobilny. Japończycy mogą także postawić na gry free-to-play, gdyż w wielu ofertach pracy Sony zaznacza, że szuka osób z udokumentowanym doświadczeniem w „darmówkach”. Według The Verge PlayStation Studios Mobile ma współpracować z głównymi oddziałami PlayStation, aby zespoły wspólnie rozwijały gry mobilne.

Zobacz też: Tani PS Plus

Na koniec warto przypomnieć, że Sony zakupiło Savage Games Studio, które ma jako pierwsze tworzyć produkcje AAA na smartfony oraz tablety. Na razie jednak nie poznaliśmy tytułu pierwszej gry mobilnej od Sony.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.