Sony kupiło Savage Game Studios. Japończycy idą w gry mobilne

PlayStation Studios + Savage Game Studios

Sony najwyraźniej wpadło w szał zakupów – niedawno firma sfinalizowała przejęcie Haven Studios, a niedługo potem nabyła Bungie. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że Japończycy kupili kolejny zespół. Do rodziny PlayStation Studios dołącza Savage Game Studios, specjalizujące się w produkcji gier mobilnych.

REKLAMA

Savage Game Studios w rękach Sony

Sony ogłosiło, że do rodziny PlayStation Studios dołącza Savage Game Studios. Japończycy sfinalizowali przejęcie za nieujawnioną kwotę, dzięki czemu do ich portfolio wpada utalentowany zespół tworzący gry mobilne. W studiu pracują m.in. byli pracownicy Rockstara, Wargamingu czy Next Games.

Przeczytaj też: Co to jest Ray Tracing?

Szef PlayStan Studios – Hermen Hulst – poinformował, że Savage tworzy obecnie niezapowiedzianą jeszcze mobilną grą AAA z elementami live service. Z kolei przedstawiciele rzeczonego studia wierzą, że Sony zapewni im wiele nowych możliwości rozwoju, plus potencjalną możliwość wykorzystania katalogu IP japońskiego giganta. Być może w przyszłości doczekamy się nowych portów mobilnych popularnych exclusivów z PlayStation? Kto wie, kto wie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!