Sony może wkrótce zaprosić graczy na nowy pokaz gier na PS5! Nie wszystkim przypadną one do gustu

PlayStation India Hero Project

Wśród sporej części graczy dość popularnym stwierdzeniem jest to, że Sony w obecnej generacji nie rozpieszcza pod względem wydawanych gier. Dla wielu wszystkie dotychczasowe premiery wypadają po prostu słabo, zwłaszcza na tle tytułów wydawanych na PS4 po trzech latach od startu ósmej generacji. Nowe doniesienia wskazują, że już wkrótce doczekamy się kolejnego poważnego pokazu, choć nie każdy będzie z niego zadowolony.

Sony wkrótce zaprezentuje efekty prac deweloperów z Indii

PlayStation Sony
PlayStation Sony

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Hectora Fernandeza (odpowiedzialny za dział gier third-party) i Sujitha Sukumarana Sony w pierwszych miesiącach 2024 zaprosi graczy na zupełnie nowy pokaz. Mowa dokładnie o wydarzeniu powiązanym z India Hero Project, gdzie zaprezentowane zostaną gry przygotowane przez deweloperów właśnie z tego kraju.

Od momentu ogłoszenia takiej inicjatywy przez producenta PlayStation w maju bieżącego roku, nie dowiedzieliśmy się niczego na temat potencjalnych pozycji, które dzięki temu trafią na konsole PS5. Teraz jednak ma się to zmienić, a korporacja widocznie ma wobec tego dość ambitne plany.

Poprzez ten projekt chcemy pokazać światu talent indyjskich programistów. Chcemy zaapelować do mieszkańców Indii, aby w pełni wspierali ich rozwój i pokazywali swoje gry światu. Chcemy także zaoferować twórcom umiejętności oraz know-how, które Sony kultywuje na całym świecie, ale też doświadczenie w tworzeniu gier na konsole, które odnosiły komercyjny sukces.

Sujith Sukumaran

Według zapewnień Sony na między lutym a majem 2024 roku będziemy świadkami wielu zapowiedzi o twórców, którzy pochodzą właśnie z tego regionu świata. Mimo że na efekty trzeba będzie poczekać, to konkretne prezentacje, a potem premiery powinny zadowolić graczy z całego świata.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Zapewne nie każdy będzie zadowolony z tego rodzaju zapowiedzi, niemniej nie można wykluczać, że dzięki temu programowi mocno na tym skorzystamy. W końcu Indie to kraj z którego pochodzi wielu uzdolnionych ludzi, a świeże podejście do tematu tworzenia gier może okazać się wyjątkowo potrzebne. Na ten moment musimy jednak uzbroić się w cierpliwość.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.